Rubrika "Kdo je kdo"

Minulá čísla DV, dále vychází na portále.

Rubrika "Kdo je kdo"

Příspěvekod Storm » čtv dub 29, 2010 10:40 pm

KDO JE KDO

V této rubrice si chci vzít pod drobnohled obyvatele Země hříchů tak, jak se vidí oni sami a jak je vidím já. Počítám se spoustou nesouhlasných názorů a dalšími vyhrůžkami rozbitým ciferníkem, katem a právníky. Vězte, že vše mě nechává chladnou, takže ušetřte námahu, vážení a radši si přečtěte v klidu drby o vašich známých. Zítra si je přečtou zase oni o vás.
Storm
Uživatelský avatar
Storm
Čarodějka
 
Příspěvky: 488
Registrován: stř pro 02, 2009 3:43 am

Re: Rubrika "Kdo je kdo"

Příspěvekod Storm » čtv dub 29, 2010 10:47 pm

BEATRIX

Novou rubriku křtí Beatrix Stein (protože mi napsala první a poskytla dostatek materiálu). Tato třiadvacetiletá mladá žena, pocházející z Berlína, má pod palcem celý Pentagram. Je to mocná a podnikavá dáma, spolumajitelka Hospůdky na Mýtince a realitní agentury FAIN, majitelka kasina Mephistoland, Cloak&Dagger Centra, DROGerie a Attack Company. Sice vůbec netuším, jak to může stíhat, ale nic bych za to nedala, že všechny tyto její aktivity jsou jenom zástěrkou pro její hlavní podnikatelskou činnost v oborech, které nejsou tak úplně košér, zato jí sypou balíky peněz.
Není tajemstvím, že svého času byla milenkou samotného Amona a nebyl to nikterak poklidný vztah. Beatrix je náladová, hysterická, někdy urážlivá, panovačná, možná i arogantní, musí mít většinou pravdu a když si něco usmyslí, nejede přes to vlak. A tohle Amon vedle sebe nesnese. Naštěstí se stihli rozejít dřív, než se navzájem pozabíjeli, i když u Amona by to bylo asi nemožné. Já mám ale přesto takový dojem, že to vlastně nikdy pořádně neukončili.
Abych z ní ale nedělala jen semetriku, má Bea i kladné vlastnosti. Je poměrně splachovací a za čas umí i odpouštět, dává druhé, třetí a čtvrté šance a snaží se vycházet lidem vstříc. Pokud je v dobrém rozpoložení, dokáže být i přívětivá, většinou pravdomluvná, je přátelská a ráda pomáhá druhým a nemá ráda nespravedlnost a ústrky.
Beatrix se netají svým kladným vztahem k mudlům, snaží se angažovat v oblasti charity pro mudly - ano, čtete správně. S jedním takovým dokonce delší dobu po rozchodu s Amonem sdílela lože. Nic netrvá donekonečna, ani Mario Lopez není věčně na výsluní a snědého krasavce s dolíčky ve tváři vystřídal její současný partner, drsňák John Abruzzi, kterého vadou na kráse je zase to, že je ženatý a má rodinu. Že mu to prý doma neklape? To říká každý ženatý chlap své milence. No, nechci nikomu sahat do svědomí, ještě bych mohla přijít o prsty.
Přestože k Beatrix oblíbeným činnostem, které s potěšením provozuje, patří buzerování podřízených, vychází dobře se všemi sousedy a obyvateli LoSu, nejblíž má ale zřejmě ke spolumajitelce Mýtinky, yohannce a k ostatním vyšším zasvěcencům, se kterými se zná už celou věčnost.
Její všeobecně známou úchylkou je pečení, i když oblíbeným jídlem je pravý smažený řízek se salátem, zapíjený Magnesií. Libuje si ve svých luxusních autech a zvláštním znamením, pro ni typickým je, že je ji dřív slyšet, než vidět.
Pečuje o několik zvířat: ledního medvěda Pusíka, který se prochází kolem Mýtinky, ježka Adolfa a koalu Kitty. Draka Rabia ale nechala na Schlangennest. V kouzelnickém světě je sice zastáncem strany dobra, bohužel má pořád co do činění se "Zlem" jako takovým, což ale nemá vliv na její postoj a nesouhlas s tím, co ono "Zlo" provádí.
A co má ráda? Jak mi prozradila, svoji rodinu, přátele, Johna, její faunu a floru, podniky, do kterých investuje a které jí to zase vrací zpět, kolektiv Pentagramu, dobré jídlo a pití a luxus. Co naopak nesnáší, jsou pavouci, brouci a podobná havěť. Pak se z ní stává deratizátor a běhá s Raidem po Mýtince. No, budu si muset dát na ten její hubič hmyzu dobrý pozor, aby mě jednou nevyhubila.
Když jsem se jí zeptala na nějaký nezapomenutelný zažitek, řekla mi, že nezapomíná spíš to špatné, a to tady prezentovat nebude. Jako kladný nezapomenutelný zážitek si vybavila například oslavu narozenin Johnova strýce. Mafiáni jsou prý vždycky nezapomenutelní. Svůj čas nejradši tráví v Johnově domě, což mému oku neuniklo, že už je tam jako doma. Ani se jí nedivím, residence je na opravdu krásném místě, všude přepych, co na tom, že pořízený za špinavé peníze a Azzi... ten je opravdu sexy. Kdo by odolal?
Na závěr ještě jeden drb, asi se to nedá přehlídnout, ale díky výnosům z jejich obchodů si Beatrix může dovolit soukromou ochranku a bodyguardy, kteří mi nosí i nákupy. Přeji Beatrix, aby se jí její přání do budoucna – být šťastna – vyplnilo brzy podle jejích představ.
Storm

Obrázek
Uživatelský avatar
Storm
Čarodějka
 
Příspěvky: 488
Registrován: stř pro 02, 2009 3:43 am

Re: Rubrika "Kdo je kdo"

Příspěvekod Storm » čtv dub 29, 2010 10:49 pm

SALAZAR ZMIJOZEL

Je ještě někdo starší, než tento spoluzakladatel Bradavic a zmijozelské koleje? Snad už jen Merlin a uhlí. Salazar Zmijozel pochází z pradávných močálů a blat. Přestože jeho narození se datuje před dávnými věky, zaměstnáním tohoto nestárnoucího kouzelníka je studium dnešního světa a libuje si ve využívání těchto svých poznatků. Radši ani nechci vědět, jak.
S kým v průběhu těch staletí sdílel život i lože a zda někde existuje ještě i jiná větev jeho potomků, než Gauntů, se nikdo nikdy nedozví. Jeho současnou partnerkou je ale Darkness deStination, se kterou splodil syna Serpentia a dceru Selvagiu. Všichni žijí šťastně a spokojeně na zmijozelském hradě Dark Castle.
Salazar v dnešním světě nemá moc přátel, je to samotář a pokud někdy nějaké měl, v prach se obrátili. Sám se považuje za největšího kouzelníka všech dob a nikdo mu to nevymlouvá, dokonce ani sám Pán zla. Myslí si o sobě, že je jedinečný a považuje to za svoji kladnou vlastnost, řekla bych, že asi i jedinou. Oplývá všemi magickými schopnostmi, ještě aby ne, když je ten největší kouzelník. Jeho výšku 190 cm zatím nikdo z kouzelnického světa nepřekonal (obři se totiž za kouzelníky nepovažují).
Salazar neuznává dobro, dokonce ani zlo, jenom moc. Tohle mi něco připomíná. Že by se to dědilo po generacích? Sice tvrdí, že žádná zvířata nemá, co já ale vím, chová v podzemí bradavického hradu baziliška a krmí jej nic netušícími mudlovskými studenty.
Jeho oblíbeným místem je jeho laboratoř, ve které tráví spoustu času svojí oblíbenou činností, bádáním a pokusy. Bohužel se mi nepodařilo blíže zjistit, koho že to tam bádá, možná lepší nevědět. Taky se ale stane, že mu ty jeho pokusy nevyjdou podle jeho představ a mít popálené ruce asi není nic přijemného ani u takového mága.
K jeho koníčkům a zároveň neřestem prý patří vše, co ho baví, což je velice výstižná odpověď. Pochopitelně, ještě jsem neviděla, aby koníčkem bylo něco, co by ho nebavilo. Přesto jsem vypátrala alespoň jednu jeho velkou zálibu, i když dost netypickou, a to pěstování růží. Jaksi si ho ale nedovedu představit, jak klečí v hlíně, okopává kytičky a zbavuje růže trnů.
Jeho nezapomenutelným zážitkem je návrat na tento svět, o který se postarala Darkness. To se mu ani nedivím, nebýt tohoto zážitku, asi bychom si teď takhle nevrkali. Jeho zvláštním znamením je, že je osobnost. To opravdu u něj nelze přehlédnout. V jídle není vybíravý, ale je gurmán. Diplomatická odpověď, přímo jako od Malfoyů. Pokud vás zajímá, co má Salazar rád, budete se divit, ale Darkness a jejich děti. A co nesnáší? Budete se divit, ale taky Darkness a jejich děti.
Když jsem Salazarovi položila poslední otázku, co by chtěl na závěr ještě přidat, odpověděl: Nic, snad jen avadu? Rychle jsem si zbalila svých pět švestek, brk a pergamen a zmizela. Nemusím mít zase všechno, že?
Storm (za spolupráce Salazara)

Obrázek
Uživatelský avatar
Storm
Čarodějka
 
Příspěvky: 488
Registrován: stř pro 02, 2009 3:43 am

Re: Rubrika "Kdo je kdo"

Příspěvekod Storm » čtv dub 29, 2010 10:51 pm

NEFERET NEFERTARI

Tuto dámu, která patří v naší zemi mezi nováčky, jsem si vybrala zcela záměrně právě kvůli tomu, že o ní nikdo skoro nic neví a není ještě tak profláknutá, jako starousedlice. Je záhadná jak lidský mozek a jediná osoba, které se prý se vším svěřila ( jako na potvoru jsem měla zrovna rozbité mikrofony), je jistý známý smrtijed, a jak je známo, služebníci Pána zla nikdy nic neprozradí.
Neferet pochází z Bemountu, země, o které nikdo nikdy neslyšel a do naší současnosti se dostala pomocí zvláštního kouzla, které ji přeneslo sem. Rozhodla se zůstat tady natrvalo a zbudovala si sídlo Darktor na blíže neurčeném ostrově v Tichomoří.
V zemi, odkud pochází, se narodila před 25 lety, ale Merlin ví, kolik jí ve skutečnosti je, tam plyne čas jinak, než tady. Živí se jako spisovatelka na volné noze, ale já jí to nevěřím, mám čuch na to, když mi někdo lže. Mlží taky kolem tématu současných i minulých partnerů. Mně ale nemůže oblafnout, takže jsem si zjistila, že ve své rodné zemi měla přítele Mariuse, který ji ochraňuje a i když se už rozešli, dodnes jsou dobří přátelé.
Stačí ale jediný pohled na to, jak se rozzáří, když se v okruhu deseti yardů objeví její nejlepší přítel Tony Dolohov, a i slepý vidí, že naše Záhadná je do něj zamilovaná až po uši. Nedávala bych tomu však moc velké naděje, že by si toho Tony přes svou zaslepenost láskou k jiné ženě vůbec kdy všiml. Jak sama Neferet uvedla, jejími nejlepšími přáteli jsou Styx a Tony, nelze to přehlédnout, tráví s nimi všechen svůj volný čas. Jen mám trochu obavy, aby ji tito dva smrtijedi nezkazili.
Když zrovna není v jejich společnosti, tak čte a píše. Miluje knihy. Její knihovna by směle mohla konkurovat té ve Vatikánu. Jejím velkým koníčkem, kromě koní, jsou kvalitní bodné a sečné zbraně. Ba co víc, ona se s těmi zbraněmi umí taky pěkně ohánět. Očividně má odmalička s nimi co do činění. Ale ani se nedivím, slyšela jsem, že v té její zemi je ještě raný středověk.
K žádnému zvláštnímu znamení se mi nepřiznala. Jenže já mám oči všude a neuniklo mi, že si při této odpovědi mimoděk promnula pravé zápěstí, na kterém jsem zahlédla dvě téměř neviditelné jizvy, které se až nápadně podobají upířímu kousnutí. Svěřila se mi, že má magickou schopnost, jakousi zvláštní sílu Streams a dokáže s ní téměř cokoliv, i když při použití jí ubývají síly a pokud ji dostatečně neovládne, může se obrátit proti ní.
Je majitelkou bílého tygra se zvláštními schopnostmi Caesara a frakiry Eset, malého hádka, kterého nosi na zápěstí a předává jeho prostřednictvím zprávy přenosem myšlenek. Umí bojovat a šermovat jako muž, ale i vařit a péct, třeba její oblíbené pečené kuře a pečené brambory a když má deprese, tak jen peče a peče jako velkopekárna. Kdo se chce vetřít do její přízně, ať jí nenápadně postrčí jahody a má ji na své straně.
Ráda relaxuje na svých oblíbených místech, v domě je to pracovna a knihovna, venku pak příroda, většinou les, kde si v klidu odpočívá. K zážitkům, na které nikdy nezapomene, patří její první přesun mezi tímto a jejím světem. Ostatní opět zatajila. Nesnáší lež, i když se k ní prý musí někdy uchýlit tak, jako každý. Tak v tomhle opravdu nelže, protože během našeho rozhovoru často lhala jako když tiskne a myslela si, že to nepoznám.
Jejím hlavním cílem je vést tady spokojený život, ostatní přání a cíle jsou jejím tajemstvím a mně se nepovedlo to z ní vydolovat. I když tak trochu tuším.
Prestože tato tajemná dáma toho o našem kouzelnickém světě moc neví, učí se rychle a zdá se, že mezi starousedlíky perfektně zapadla. Neodpustím si ale poznámku, že by neměla být tak upejpavá a měla by se trochu víc odvázat, žije přece v Zemi hříchů. Netuším, jestli je to přísnou puritánskou výchovou, anebo jen nedostatkem zkušeností. V každém případě by to chtělo nějakého dobrovolníka, který by ji vyškolil.
Storm

Obrázek
Uživatelský avatar
Storm
Čarodějka
 
Příspěvky: 488
Registrován: stř pro 02, 2009 3:43 am

Re: Rubrika "Kdo je kdo"

Příspěvekod Storm » čtv dub 29, 2010 10:53 pm

TONY DOLOHOV

Jeden z nejlepších a nejzkušenějších služebníků Pána zla. Hrdě se hlásí ke znamení lebky na svém levém předloktí. Arogantní, drsný, bezcitný, chladnokrevný, krutý a nemilosrdný smrtijed, na druhou stranu charismatický, přitažlivý, inteligentní, sebevědomý muž (ten výčet jeho vlastností byl na půl strany, musela jsem to proškrtat).
Jeho intimní zpověď byla opravdu vyčerpávající (nikdo se mi zatím neodhalil víc) a neupejpal se odpovídat i na otázky přímo na tělo, nezapřel svoji pověst exhibicionisty.
Věk sice neuvedl, ale prozradil, že ještě pořád spadá do kategorie kouzelníků mladšího věku. Je potomkem starého čistokrevného kouzelnického rodu ruských šlechticů. Pochází ze Skotska (už chápu, odkud pramení ta jeho vášeň pro skotskou whisky), ale žije na Eagle Rock na jižním pobřeží Anglie.
Je výbušný a nenechá si nic líbit, každou akci oplatí reakcí a nikdy nic nedělá zadarmo. Je oddaný, věrný a loajální pouze svému Pánovi, kterého bezmezně obdivuje. Kvůli své nedůvěřivé povaze nemá moc přátel, možná pár mezi smrtijedy a mimo tento spolek uvedl jedině svoji dobrou přítelkyni Neferet. Nepustí si nikoho k tělu. Jeho důvěru je téměř nemožné si získat, přesto prý existuje člověk, který ji má. Neprozradil však, o koho se jedná, aby tu osobu nevystavil nebezpečí zneužití proti své osobě (pan Dolohov si snad myslí, že jsem padlá na hlavu).
V Zemi hříchů se těší velké oblibě hlavně mezi něžným pohlavím. Nelze se divit, kromě toho, že je to velice přitažlivý muž, je i svobodný, ba co víc, dámy, i volný! Je sice bezhlavě zamilovaný, ale to se dá šikovnou terapií léčit.
O bývalých láskách se vůbec nezmínil, uvedl jenom svoji (prý) současnou partnerku Styx, s kterou je už téměř šest let (Merline, šest? Je snad pedofil, nebo co?). Jen jsem zamrkala očima, Tony asi zaspal dobu. Každému (kromě něj) je přece známo, že Styx už má dávno jiné(ho). Nevím, jestli je na ni tak chorobně fixovaný, nebo přes svou zamilovanost nevidí (nechce vidět), co se děje kolem. Měl by mu konečně někdo otevřít oči.
K jeho oblíbeným zálibám patří: 1. Zabíjení mudlů, všemi možnými způsoby a co nejdéle. Nedokáže odolat tomu, aby si nepohrál se zajatcem těsně před jeho smrtí. Preferuje názor, že smrt musí bolet (nechtěla bych si ho rozhněvat). 2. Sex. S potěšením si plní své nezvyklé sexuální fantazie a touhy a lásku si dokonale vychutnává, od prstů na nohou počínaje a rty konče (waw, to bych chtěla jednou zažít). 3. černá magie (radši bez komentáře).
Nesnáší mudly, uznává pouze čistou krev. Jediná věc, která ho v souvislosti s touto podřadnou lidskou rasou fascinuje, je jejich zbrojení. S oblibou sbírá starožitné mudlovské zbraně, dýky, meče a nože, se kterými umí taky skvěle zacházet.
Neřestí má víc, než obyčejný smrtelník. Mezi ty nejpříjemnější patří pití dobré skotské whisky a kouření kvalitních kubánských doutníků. Nezapírá svoji vášeň pro krásné ženy. Je náruživým hráčem pokru a nikdy neprohrává. Je aktivní hlavně v noci, má rád hazard a rád riskuje a s oblibou se vysmívá smrti do tváře. Zatím se mu to daří beztrestně, ale až se jednou smrt naštve...
Ze zvláštních magických schopností uvedl možnost zvěromága proměňovat se, v jeho případě v dravce, umění zvládnout některá kouzla neverbálně a bez pomoci hůlky a mistrné ovládání černé magie, které se naučil na nesčetných smrtijedských výcvikách a neustále zdokonaluje studiem zakázaných magických knih, kterými má přecpanou knihovnu.
Z mimomagických schopností se pochlubil titulem Mistr meče, díky tvrdému tréninku dokonale ovládá techniku boje s bodnými a sečnými zbraněmi, šerm a boj zblízka. Holýma rukama dokáže vzít život, někdy rychle, někdy hodně pomalu.
Pomalu v každé větě jsem už poukázala na nějakou jeho špatnou vlastnost a abych nebyla jenom saň, všimla jsem si i hrstky těch dobrých. Na první pohled je sympatický, milý, galantní, okouzlující a zábavný, a to se ženám líbí, a když k tomu přidám ještě jeho zkušenost a tajemnost, této nebezpečné kombinaci se dá velice těžko odolat. Pečlivě dbá o to, aby za každé situace vypadal bezchybně (žeby konkurence pana Malfoye?), dává ale spíš přednost nedbalé eleganci.
Miluje jízdu na koni a často pořádá hony (doufám, že ne na lidi), chová smečku loveckých barzojů (ruští chrti? že by náhoda?) a je nadšeným sokolníkem. Slyšela jsem, že poslední dobou prý začal intenzivně lovit vlky (žeby silný odpor k vlkodlakům?).
Jako svůj životní cíl uvádí systematické vyhlazování mudlovského lidstva a dál věrně a oddaně sloužit svému pánovi. Na otázku přání do budoucna se jen ušklíbl a tajemně pronesl, že kdyby mi to prozradil, nesplnilo by se. Připustil ale, že se chce jednou oženit a se smrtijedkou zplodit potomka a pokračovat v další generaci přívrženců lorda Voldemorta (chůdě malé smrtijedče, ještě se ani nenarodilo a už má osud zpečetěn).
Jako nezapomenutelný zážitek uvedl tři osudové věci svého života: své první setkání s Pánem zla, vypálení smrtijedského cejchu do kůže a jeden smrtijedský večírek, na kterém poznal svoji životní lásku.
Uf, to jsem se rozepsala, úplně mě bolí z toho rychlobrk. Ale takhle má vypadat podrobná zpověď. Berte si z ní příklad!
Storm

Obrázek
Z nepřeberného množství fotografií, které mi pan Dolohov poskytl, mně nejvíc zaujala tato zrcadlová podobizna s výstižným podtitulem "Dvojité potěšení"
Uživatelský avatar
Storm
Čarodějka
 
Příspěvky: 488
Registrován: stř pro 02, 2009 3:43 am

Re: Rubrika "Kdo je kdo"

Příspěvekod Storm » čtv dub 29, 2010 10:55 pm

EILLEN McFIR ELAT

Tato sympatická čarodějka žije poskromným, klidným životem na Wildaranu po boku svého milujícího a milovaného manžela Creagana Elata, se kterým se oddali před třičtvrtě rokem. Je jí 24 let, pracuje jako profesorka v Bradavické škole čar a kouzel a mimoto vlastní oblíbený podnik Dračí čajovnu. Spolu s manželem vychovává syna Michaela. Téměř ideální rodinka.
Když jsem z ní páčila nějakou pikantnost z jejího života, neochotně mi prozradila, že jako v každém světě je pan dokonalý a v Aldormě to je Creagan, kterého si vzala, tak v našem světě je to někdo, do koho byla dlouho tajně platonicky zamilovaná. Kdo to byl mi ale neprozradila.
Mně se to ovšem povedlo vypátrat, když jsem lovila ve starých archivech. Diví se někdo, že se jednalo o sladkého vlkodlaka Remuse Lupina? Nebudu Eillen sahat do svědomí, ale zdá se, že to s její počestností nebude až tak horké, vždyť v tu dobu už byla s Creaganem. Svoji šanci ovšem propásla, Remus už není sám a jak znám jeho novou partnerku, ta ho žádné bez boje nepřenechá (více v příštím článku o Remusovi).
Eillen se ale dokáže i pěkně odvázat. Málokdo by uvěřil, že na jednom divokém večírku předvedla Remusovi lesbickou show spolu se svou přítelkyní Styx.
Ve svém volném čase si ráda zajezdí na koni, přečte pěknou knihu, anebo se věnuje svému synovi. Umí taky dělat moc krásné šperky. Čas od času odejde na čas za svým mužem do jeho země Aldormy, kde je Creagan vladařem a Eillen po jeho boku vládne tomuto království.
Jak uvedla, k jejím nejlepším přátelům patří Lucius Malfoy se svou přítelkyní golux, Styx, její ochranka Fernando Sucre a Alex Mahony a Bilkis, Tisuli a Rokar, kteří jí pomáhají v čajovně.
Snaží se být nad každou věcí a nezasahovat do záležitostí jiných, je trpělivá, někdy lehce splachovací, ale když už to přeleze přes únosnou mez, začne být hysterická, o čem nás už ráčila přesvědčit v incidentu s Amonem. Cení si svých přátel, ale jakmile ji jednou zradí, trvá hodně dlouho, než jim to dokáže zapomenout.
Prozradila mi, že má magickou schopnost proměnit se v dračici. Neupřesnila ale, v jakém smyslu, zda jako zvěromág nebo v posteli. Na pravé lopatce má zvláštní znamení: jizvu ve tvaru růže, pomlčela, jak k ní přišla. Má ráda zvířata a sama vlastní psa, draka, koně a kouzelného fénixe. Ráda si pochutnává na grilovaném kuřeti, bílém vínu a kvetoucím čaji (to poslední jí opravdu schvaluji) a ráda peče dorty a zákusky, ale nejradši má nicnedělání.
Je přátelská, neodsuzující a pokud se chcete vypovídat z trápení, Eillen je ta pravá vrba. Ale pokud si myslíte, že je mírumilovná, pletete se. Svěřila se mi totiž, že má neodolatelnou chuť zabít Kranze, kdo ho ale zná, ani se nad tím nepozastaví. Nesnáší arogantní chování.
Eillen si oblíbila dlouhé procházky v přírodě a plavání v jezeře při západu slunce, je to romantická duše. K oblíbeným místům řadí Dračí čajovnu a Aldormské království. Jako nezapomenutelný zážitek uvedla samozřejmě svoji svatbu. Do budoucna plánuje pořídit Michaelovi brášku nebo sestřičku.
No, závěrem konstatuji, že Eillen patří k těm nenápadným obyvatelům Země hříchů; žádné skandály, které by rozvířily poklidné vody, žádné aféry, o kterých by se v naší zemi ještě dlouho mluvilo. Možná to je její výhoda, možná taky ne.
Storm

Obrázek
Uživatelský avatar
Storm
Čarodějka
 
Příspěvky: 488
Registrován: stř pro 02, 2009 3:43 am

Re: Rubrika "Kdo je kdo"

Příspěvekod Storm » čtv dub 29, 2010 11:24 pm

REMUS LUPIN

Vlkodlak. Hrůzné stvoření temnot, o úplňcích zabíjející a trhající bezcitně vše živé kolem sebe. Nelítostné vraždíci monstrum. Zabiják. To je legenda.
Kdo by ovšem uvěřil, že Remus Lupin, milý, přátelský, rozvážný, skromný, dobrosrdečný, vždy ochotný každému pomoct, dobrák od kosti, je jedním z těchto nočních stvůr? Nicméně je to tak. Naštěstí ale svůj handicap pomocí vlkodlačích lektvarů dokáže držet už léta pod kontrolou a neublíží. Zkrátka, mírumilovný vlkodlak.
V těchto dnech slaví významné životní jubileum, padesátiny. Desítky let nesčetných bolestivých proměn se podepsaly na jeho vzhledu. Tvář kolem očí a úst mu zdobí jemné vějířky vrásek a hnědé vlasy má semtam protkané stříbrem. Přesto je to jeden z nejžádanějších mužů v naší zemi a nejedna hříšnice o něm tajně sní.
Remus je ale nespoutaný vlk samotář, nedá se tak snadno polapit. Před pár lety se to povedlo Manori, která byla dlouho jeho stálou partnerkou, kdysi měl jistou slabost i pro Darkness. Léta byl sám, nechodil moc mezi lidi a žil v ústraní, nyní ale po dlouhé době opět našel lásku a zblížil se se Styx. Po jejím boku omládl o několik let a začal se opět objevovat ve společnosti. Nedá se přehlédnout, jak se poslední dobou změnil, a to rozhodně k lepšímu.
V posledním čase se mu celkově daří i v jiných oblastech, než citových. Po letech konečně našel zaměstnání a věnuje se péči o kouzelné a nebezpečné tvory v Beast Company, kde spojuje práci se svým koníčkem, věnuje se studiu různých magických a mystických zvířat a vyhledávání živých exemplářů. Sám ale nemá žádné vlastní, pokud se do toho nepočítá, že on sám je někdy „zvíře“.
Pochází ze staré dobré Anglie a bydlí v útulném srubu v hlubokých hvozdech Black Mountains ve středním Walesu. Je to jeho oblíbené místo a tráví zde většinu svého času. Je to romantik, má rád procházky přírodou, takže tady si přímo přijde na své. Je pro něj přirozené pohybovat se nocí. Taky rád posedí s přáteli nad sklenkou dobré whisky. Blízko má především k rodině Blackových a Postrachovcům.
Je to moc milý společník, nezkazí žádnou zábavu a jak sám přiznal, k jeho neřestem patří sklon občas si nevázaně užít. Jeho jistá oblíbenost na večírcích zajišťuje různé pikantnosti, ale ani za nic nechtěl prozradit víc. Holt gentleman.
Nesnáší násilnické chování a brutalitu „kolegů vlkodlaků“, díky kterým ti ostatní trpí diskriminací. Je tak trochu ze staré školy, nestáhne nikoho do nějaké nepravosti, nedokáže být neupřímný, nezradí přátele, pomůže každému, kdo ho o pomoc požádá. Nestojí o to, aby se vyhříval na výsluní společnosti, ale zase se neztratí. Kdysi býval členem Fénixova Řádu a uznává dobro, jak to jen jde (a propo, jak si tedy může rozumět se smrtijedkou? Že by ji napravil?).
Je velice zběhlý v obraně proti černé magii a baví ho práce se dřevem, vlastně jakákoliv užitečná práce (prý například spánek). Má rád pohodu, klid, přírodu a hrozně rád spí. Ve svém jídelníčku preferuje flák masa na jakýkoliv způsob (šelmu v sobě nezapře) a k tomu odpovídající pití. Prostě gurmán.
Do budoucna by si přál udržet si práci a dočkat se toho, aby byl vlkodlačí lektvar míň nechutný. O nezapomenutelných zážitcích se moc vyjádřovat nechtěl, tedy o těch špatných, nakonec se ale zmínil o pokousání vlkodlakem ve svém dětství a smrti svých přátel. Naopak s nadšením vyprávěl o tom, jak ho potěšilo, že konečně dostal přes diskriminace vlkodlaků dobře placenou práci, které se může věnovat a o svém seznámení se s jistými zajímavými lidmi.
Rozhovor s tímto vlkodlakem byl velice příjemný a odboural všechny mé zažité předsudky vůči těmto krvežíznivým bestiím temnot. Není to typ člověka, který by komukoliv úmyslně ublížil.
Storm
Obrázek
Uživatelský avatar
Storm
Čarodějka
 
Příspěvky: 488
Registrován: stř pro 02, 2009 3:43 am


Zpět na Stará čísla DV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron