Vánoce a Silvestr na Mýtince

Akce, večírky, oslavy...

Moderátor: Zaměstnanec

Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Beatrix » pon lis 14, 2011 7:36 pm


Obrázek


Zveme vás k vánočnímu stolu do naší alpské hospůdky.
Rádi bychom s vámi prožili letošní Vánoce a plynule třeba i oslavili Silvestra.


Obrázek

Všem hostům budou k dispozici pokoje a rádi vás uvidíme třeba i jen na chvíli.


(Můžete sem vkládat jak oděvy na vánoční večeři, tak na silvestrovskou party a co vás jenom napadne. Je mně jasný, že né každej bude pořád doma, ale třeba zatoužíte i o svátkách mrknout na los...
Doba trvání je tak dlouhá právě kvůli tomu, aby se pak všichni stihli pobalit, než to zabalíme.
Kdyby se potom zveřejňování dárků (jestli bude Manori?) třeba krylo s posezením u stromečku i na téhle akci, abylo by to ideální.)

Speciální stravovací návyky na Vánoce prosím hlaste! - Obligátně bude klasická rybí polívečka a kapřík se salátem.
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Styx » pon lis 14, 2011 7:53 pm

Takže já prosím hlásím, že já ryby nejím :roll: Ale i tak přijdu. ;)
(Jarlo, já jsem přímo z Trenčína, ale slovo mrvenička slyším poprvé od tebe :D )
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Beatrix » pon lis 14, 2011 8:01 pm

Však jen si hlaste co bude (a pak si to aktuálně přimyslete...), každý své večeře strůjcem :hug2: Styx tak řízečky kuřecí, nebo co míváš k jídlu? Ještě myslim mívají klobásy někde...hlašte a vkládejte klidně i obrázky ilustrační.
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Beatrix » pon lis 14, 2011 8:11 pm

Jů kaša! Sem teď dostala zálusk! :pii
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Styx » pon lis 14, 2011 8:22 pm

Jarlo, tak to bude asi jenom místní název. Zajímalo by mně, jaká to je polévka, třeba ji znám pod jiným jménem :)
Beuš, neboj, hlady neumřu, já si tam něco uchmatnu. Vepřový řízek a salátek tam bude určitě ;)
Heh, byla by legrace, kdybychom se tady podělily o to, co kdo mívá k štědré večeři, protože co kraj, to jiný..jídlo.
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Styx » pon lis 14, 2011 8:55 pm

Jarlo, tak u nás to bude mlíková se šúlancemi. Matně si pamatuji, že snad jsem jako dítě něco podobného jedla. Ale nechutnalo mi to.
Celkově se u nás (v dětství u rodičů) na Štědrý den vařila netypická jídla. Maso bylo přísně zakázané, takže k večeři jsme měli několik bezmasých chodů. Krupicovou kaši se sirupem, šúlance (takové tlusté nudle) s mákem, skvělou houbovou smetanovou polívku, čočku nakyselo, cukroví, ovoce. Všechny chody jsme museli sníst, jinak jsme nesměli od stolu. Nakonec se podávaly sladké oplatky, pomazané medem a posypané nasekaným česnekem. I když se vám zdá, že to absolutně nejde k sobě, na tohle jsem se nejvíc těšila, bylo to fakt skvělé.
Já jsem si zavedla moderní vánoční jídla, k obědu uzené, k večeři řízky, takže žádné omezování masa. Ale kolikrát si nostalgicky vzpomenu, jak byly ty štědrovečerní jídla v mém dětství kouzelné.
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Beatrix » pon lis 14, 2011 10:00 pm

Tyjo Styx, tak po takových kombinacích by mně asi doslova odešel žaludek! Jako třeba jedno k obědu, druhý k večeři ok - i ty oplatky věřím, že sou dobrý, ale dohromady masakr.

Jarla - páč neuvidíš zlatý prase, když jíš maso, néé? :ss :vyprask: Já teda maso už snídám, páč sou vždycky nakoupený salámečky na chlebíčky..ale normální lidi prý ne. :Gl*
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Beatrix » pon lis 14, 2011 10:06 pm

U nás prýýý právě jen to maso, ale nikdy sem to nevydržela...takže smola a prase uvidím tak v pentagramu.
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Memory » úte lis 15, 2011 12:17 am

No ja bývam neďaleko od Trenčína a máme na Vianoce zas úplne iné zvyklosti. Celý deň sa nesmie jesť... nie kvôli prasaťu (u nás sa ale tuším hovorilo niečo v spojitosti so zlatým pavúkom na stene - niečo pre Beu... ale už si to teda moc nepamätám), ale kvôli pôstu. To platí aj pre mäso. To sa celý deň nesmie jesť, akurát na večeru býva ryba... to sa za mäso z nejakého dôvodu nepovažuje... asi to nejak súvisí s Kristom, no bohvie...
A u nás sa začína oplátkou s medom, mama robí všetkým na čelo medom krížik (aby sme vraj poslúchali)... cesnak k oplatke nemáme. Potom máme niečo ako zelňačku so smotanou a s hríbami. A potom kapor so šalátom. Ako dezert vaječný likér. (ak ho do tej doby nevychlastáme)... a potom sa vrhneme na darčeky :) .
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Uživatelský avatar
Memory
VIP Member
 
Příspěvky: 2928
Registrován: stř dub 07, 2010 8:16 pm
Bydliště: Loch house, Scotland

Re: Vánoce a Silvestr na Mýtince

Příspěvekod Beatrix » úte lis 15, 2011 1:09 pm

Co to máte za sousedy? Já odnikud koledy teda nikdy neslyšela :death: Jako zvenku, max chvílu z rádia, ale mně vadijou takový ty...jemnýma dětskýma hláskama "rozkošně" nazpívaný. Jinak si jich pár pro atmosféru poslechnu a samozřejmě moje milovaný předělaný od sousedů z německa :Love Těma obštědřím i zbytek baráku, ať z toho taky něco mají!
(ovšem baráku se třema lidma...) :Gl*
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Další

Zpět na Pozvánky a vše, co k nim náleží

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron