Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Admin oznamuje - dotazy - ankety

Jakým světem je/by měl být pro vás LoS?

HP svět jen a pouze
0
Žádná hlasování
HP svět především, ale toleruji i "přivandrovalce"
7
29%
HP svět a ostatní "reality" na stejné úrovni
15
63%
Jiný alternativní svět by měl být hlavní, HP je pasé(jaký?)
0
Žádná hlasování
Originální svět (představu upřesním v odpovědi tématu)
2
8%
 
Celkem hlasů : 24

Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod Manori » pon úno 15, 2010 7:08 pm

A máme tady další z "milionových" otázek...rozhovory s vícero členy LoSu mě navedly k této anketce... dle mého by se měl LoS rozvíjet, nejlépe dynamicky kupředu, ale zase nechci úplně mást tělem nováčky, náhodné příchozí nebo rozčílit staromilce..
Takže bych byla ráda, kdybyste pěkně zahlasovali, popřípadě přidali svůj názor, jak by Los měl fungovat - z hlediska zákonitostí, "pravidel", institucí a názvů veřejných míst(např.Příčná apod)...přece jen se pomalu ale jistě odkláníme od původního záměru, přibyly mnohé identity...

(nápadům se nebráním, třeba je i vezmu v potaz :-) )
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 3302
Registrován: sob pro 27, 2008 2:03 pm
Bydliště: Nautilon

Re: Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod Wenai Lafayette » pon úno 15, 2010 7:15 pm

No já jsem někde mezi druhou a třetí odpovědí, jakože HP je hlavní, ale ostatní jsou výtaným zpestřením, co může pobýt i dýl.
Nil mortifii sine lucre.
Uživatelský avatar
Wenai Lafayette
VIP Member
 
Příspěvky: 7815
Registrován: ned pro 28, 2008 8:48 pm
Bydliště: Tvrz Coiméad Mí

Re: Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod Manori » pon úno 15, 2010 7:21 pm

A hned také začnu, ale nenechte se mým názorem ovlivnit, každý názor má stejnou váhu (dobře, aktivním "LoSákům věnuju větší pozornost), jen mi jde o to, aby to nebylo chápáno tak, že když "to poví admin, tak je to pravda". Rozumíme si. Tak fajn.

Pro mě byl, alespoň zpočátku HP jako prioritní svět, tedy tenhle je hlavní...a pokud se nááhodou objeví nějaká duše z jiného filmu/knihy/povídky, tak dobrá, ale bude se tedy plně podřizovat. Momentálně si nemyslím, že by to bylo možné...Máme tady toliko rozličných postav (ať už si vezmu jen upíry - v několika "odrůdách", mudly v různých "realitách", originální postavy atd), že se nedá tvrdit, že by původní plán měl šanci fungovat...Zároveň ale nechci pouze přeskočit do jiného světa, a hp prostě "zrušit". Jen si myslím, že vymezení HP už nám nestačí...Jsme holt rozpínaví..a myslím, že i do budoucna, spolu s případnými novými členy, kteří jistě mají své "oblíbené světy", by se mělo nějak počítat s tím, že hp nakonec se bude krčit někde v koutku...Ovšem nehodlám ani bourat všechno to, co jsme tady vybudovali, nebo degradovat HP postavy a ty, kterým starý dobrý svět vyhovuje.
Případnou změnu bych viděla v novém pojetí "Základních pravidel" kde by dostali více prostoru cizinci mimo HP a případné zobecnění pojmů veřejných míst (příklad něco jako název "Šedá zóna" pro nynější Příčnou apod.)ovšem s jejich zachováním.
Jednodušše řečeno LoS by nebyl HP světem, ale naším originálním, kde by se různé reality (spolu s i HP) stýkaly na neutrálním místě.
Tedy by nešlo až o tak velké technické změny, jako spíše o nové chápání, co to vlastně LoS je.
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 3302
Registrován: sob pro 27, 2008 2:03 pm
Bydliště: Nautilon

Re: Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod golux » pon úno 15, 2010 7:53 pm

Já, jelikož nehodlám opustit Luciuse a pořád miluju svět HP, jsem samozřejmě pro to, aby hlavní zůstal tento svět. Ale Manori má pravdu, že bychom si s ním moc dlouho nevystačili. Je tu spousta nových postav, nových témat, až se v tom začínám ztrácet a je to trochu nepřehledné. Myslím, že by každý měl zvážit, než sem uvede novou postavu, jestli je to opravdu nutné. Spíš mě mrzí, že nově příchozí se chovají velmi sebevědomě a neprojevují kouzelníkům patřičnou úctu. Chápu to, ale je mi to trochu líto... :(
I am Golux. The only Golux in the World.
Uživatelský avatar
golux
VIP Member
 
Příspěvky: 830
Registrován: sob pro 27, 2008 10:40 pm
Bydliště: Malfoy Manor

Re: Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod Wenai Lafayette » pon úno 15, 2010 7:58 pm

Kdybych měla doma Luciuse, tak bych se ho taky nechtěla pustit :D
Nil mortifii sine lucre.
Uživatelský avatar
Wenai Lafayette
VIP Member
 
Příspěvky: 7815
Registrován: ned pro 28, 2008 8:48 pm
Bydliště: Tvrz Coiméad Mí

Re: Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod Styx » pon úno 15, 2010 8:03 pm

Tak já jsem hlasovala pro druhou odpověď. Přišla jsem před časem na LoS s tím, že je to především kouzelnický svět HP, který miluji a to se mi na tom právě líbilo, to mě na tom lákalo a vzrušovalo, ty mé oblíbené postavy Severus, Lucius, Remus.
Přesto jsem ochotna tolerovat i postavy z jiných fandomů. Jen toho nesmí být moc, pak ztrácím přehled o charakteru postav, nevím, wocogou, mám v tom pěkný guláš a pak mě to ani nebaví.
Poslední dobou se vyrojilo hodně cizinců, hlavně originálních postav a podle mého názoru - nemusí se ztotožňovat s vašim - to ztratilo to magické kouzlo bradavického světa, které tady bylo na začátku.
Ale nejsem proti tomu, je to každého věc, koho si sem přivede, dokud tedy nezaplaví LoS armádou nic neříkajících postav. Je lepší psát jednu dvě postavy skvěle, než pět mizerně.
Já sem ale přesto budu chodit do té doby, dokud tady ty původní postavy z HP budou žít a nikdo mě odsud nedostane:).
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod Wenai Lafayette » pon úno 15, 2010 8:15 pm

Styx: to je pravda, ale když jsem sem přišla (a už je to nějaký ten pátek) tak už byli všechny postavy z HP rozebraný a co jsem měla dělat? Sama jsem zůstat nechtěla (je to přece jenom Land of SINNERS, že). Tak jsem hold přivedla Ještěrenu a pak bratra atd, atd
Nil mortifii sine lucre.
Uživatelský avatar
Wenai Lafayette
VIP Member
 
Příspěvky: 7815
Registrován: ned pro 28, 2008 8:48 pm
Bydliště: Tvrz Coiméad Mí

Re: Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod Beatrix » pon úno 15, 2010 8:36 pm

Hlasovala jsem pro poslední možnost a myslím si, že už tam sme. Jako takhle - HP a ostatní světy na stejné úrovni, tolerance jiných světů => fajn. Jo. Většina hříšnic přímo sou buď čarodějky, nebo úpíři, fajn. Ale já sama sem ze světa kouzel vypadla už před hodně dlouhou dobou. Taky -ať si to připustíme, nebo ne - sou tu různý skupinky, který se zajímají o svoje světy. A tak jako já uhla do světa mudlů, jiní našli zalíbení u úpírů, profesionálů, hlídek a pod. Myslím si, že úplně nejdůležitější je VZÁJEMNÁ TOLERANCE. Ať už je někdo pán zla (a když narážíte na úctu ke kouzelníkům, tak právě k amonovi se hodně lidí chová jako by na tom byl hůř než malfoy, ale v podstatě je mně to fuck, sice mě štve, když musí dokazovat, že on je boss, ale každýho věc.)
Striktní zachovávání HP světa je pro mě už přežitý, su jinde. A nemůžem vědět, jak dlouho to tu vydrží, tak proč se násilně uvádět do pozice, kde nechceme být?
Abych to zhrnula, tenhle stav mi vyhovuje. Tak jak to je. Nevím, jestli s tím má někdo problém, a je možný, že to adminsky je třeba nějak v pravidlech ošetřit, ale prioritou zůstává, aby to byla zábava. A když to zespecifičtím, tak mě třeba nebaví furt ospravedlňovat proč se na mýtince nesmí kouzlit, prostě nesmí. Schluss. Změnit to může jenom yohannka - a je mi jedno, jestli je to tu HP svět, nebo ne. A já naopak respektuju, že nepolezu do Slastí s křížkem na čele. - Takže v tomhle duchu... (Jo, trochu narážím na manipulaci s ostatníma, kdy se stává, že i nezáměrně napíšete, že někdo udělal něco, co by nikdy neudělal. Stalo se mně to hodněkrát a vím, že to nebylo z druhé strany nějak zle myšlený, takže prostě jen detail...)
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod Beatrix » pon úno 15, 2010 8:38 pm

@Golux: co se nových postav týče, tak bych řekla, že je to právě těma skupinkama. Nic proti tomu nemám, možná by to vyřešilo, kdyby ve svých domovských sídlech měli nějakej krátkej popis své osoby, nebo by se mohlo udělat témátko přímo někde tady, kam by se zapisovaly. ale aby to zase nebylo gestapácký a neztratilo punc tajemnosti... Každopádně kdo má zájem, furt funguje, že stačí vyplnit dotazníček a já ho ráda zveřejním v pentagramu. tím se taky představí ostatním...
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Jakou máte představu o LoS světě a jeho fungování?

Příspěvekod Eternity » pon úno 15, 2010 8:45 pm

tak tady je jeden z narušitelů HP světa. líbí se mi volba 3.
myslím si, že čistě HP svět je neudržitelný. jednak se všechno trochu přežije a pokud se to nevyvíjí, tak to umírá. další věc je, že když jsem dorazila později než zakládající členové a další vlna, a vlastně už moc postav - autentických z HP, nebo typů bez konkrétního jména a dané identity - nezbývalo. bylo, abych tak řekla, rozebráno. najít si vlastní postavu z jiného světa, nebo nějakou vlastní, která vychází volně třeba i z více světů, bylo východisko k tomu, abych postavy měla skutečně ráda a mohla je psát.
taky si myslím, že to, jak kdo píše postavu, je hodně subjektivní věc a i když se moc snaží udržet charakter, skutečně nad tím zodpovědně přemýšlí, nemusí to tak dopadnout. nebo to spíš může vnímat každý jinak. právě se mi líbí a líbilo, že postavy jsou trošku aleternativí a apokryfní. do mojí představy utvořené na základě knih a filmů se stoprocentně nestrefil asi nikdo.
uznávám, že HP svět je základ a že je to taky jistota. něco, co docela dobře známe všichni a z čeho se dá vycházet. uznávám, že moje postavy jsou pro většinu špatně čitelné, protože i když v mojí fantazii mají poměrně jasný charakter i cíle, tak to ostatní nemohou tušit. do hlavy mi nevidí. ale já jim taky ne a taky mě překvapí chování třeba i "danějších" postav. představovala bych si jejich chování jinak. ale to je právě to, co mě zajímá - ta interakce.
a pokud jsou (mé postavy) skutečně mimo, nepochopitelné, nebo se chovají nepřijatelně - nikdo si nestěžoval. jediné dvě hříšnice, které se ozvaly, jsou Bea a Styx - když se jim něco nezdálo, řekly to. a já jsem se to snažila nějak zpracovat. další možnost je, že pokud postavy nevyhovují, nebavíme se s nimi. taky řešení. nikdo přeci nemusí dělat nic, co nechce.
vyplývá z toho pro mě, že bych měla dopsat postavám nějakou charakteristiku a dát ji k dispozici. nějak nestíhám. je fakt, že se mi přemnožioly a přerostly mi přes hlavu. ale šlo mi o zábavu vlastní i ostatních. je mi líto, jestli jsem někomu narušila dokonalost HP světa. asi by se mi taky nelíbilo, kdyby mi někdo devastoval má pečlivě vybudované království. je fajn, že se tady můžem o tom dohodnout.
„Jakýkoli náhled na realitu, který není zvláštní, je lživý.“ Nail Gaiman
Uživatelský avatar
Eternity
VIP Member
 
Příspěvky: 1019
Registrován: úte kvě 12, 2009 10:58 am
Bydliště: Holistická detektivní kancelář D&E, momentálně LoS, Příčná ulice

Další

Zpět na Změny na LoS

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron