Filmový klub - debatní kroužek

Široké veřejnosti přístupné, veřejné kino.

Moderátor: Zaměstnanec

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Manori » 23 úno 2013 12:26

jn, silné kafe to bude, pokud to nedokopou...a jak jsem v jednom záběru postřehla Nikolaje, mazec to bude, Styx :ss :twisted:
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 4233
Registrován: 27 pro 2008 14:03
Bydliště: Nautilon

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Styx Lupin » 23 úno 2013 14:09

Už se hrozně těším. Mazec? Tak opravdu nevím, jestli budu mít odvahu se na ty scény dívat. Hlavně ty-víš-kterou. :(
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Manori » 23 úno 2013 17:50

no já se právě domnívám, že ta vteřinka, kdy v traileru Nikolaj je, vzhledem k tomu výrazu tváře, je v přímé spojitostí s ty-víš-čím :ss to bude něco...
Spoiler: show
akorát jsem někde četla, asi na webu icefire, že neví, jak to bude, když knižní Jaime je pravák a v seriálu snad prý šermuje levou...to jsem si nevšimla, se budu muset podívat, ale Nikolaj je pravák, si myslím...
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 4233
Registrován: 27 pro 2008 14:03
Bydliště: Nautilon

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Styx Lupin » 23 úno 2013 18:09

Merline, až teď jsem si všimla, co máš v tom trajleru na mysli, v 1.41 minutě, že ano. Předtím jsem to přehlédla. Ježiši, tak na tohle opravdu koukat nebudu, na to nemám žaludek. Chudáček. :cry:

Spoiler: show
A taky jsem si nevšimla, že by byl Jamie levák, budu se muset na to znovu podívat.
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Manori » 24 úno 2013 14:48

ano, 0,41, to je přesně ten čas...to budu u toho asi stočená do ruličky... :ss ale těším se, jak to Nikolaj zahraje, to zas jo. Zatím byli s Brienne spolu dobří.

Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 4233
Registrován: 27 pro 2008 14:03
Bydliště: Nautilon

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Styx Lupin » 24 úno 2013 15:13

No... možná se na tu scénu tedy podívám, mám ještě dost času připravit se na to psychicky, ale čistě jen kvůli tomu, abych viděla, jak to Nikolaj zahraje. Což je už z té kratičké ukázky jasné, že opravdu přesvědčivě. Ale nejspíš prořvu celý díl. :)

Spoiler: show
Tu dýku držel v levé ruce, protože v pravé měl meč. http://images6.fanpop.com/image/photos/ ... 96-464.jpg
A taky jsem koukala po obrázcích a všude drží meč v pravé ruce, takže je stoprocentní pravák.
http://media.screened.com/uploads/1/168 ... _jaime.png
http://media.comicvine.com/uploads/11/1 ... nister.jpg
http://network.mymiddleearth.com/files/ ... 00-500.png

No ale aspoň jsme se pokochaly Nikolajovými nádhernými fotkami. :Love :Love :Love :D
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Manori » 25 úno 2013 10:44

heh, kapesníky k notesu:)

No to jsme se pokochaly...škoda, že bude furt jak Krakonoš...
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 4233
Registrován: 27 pro 2008 14:03
Bydliště: Nautilon

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Margarit Black » 14 bře 2013 12:50

Lach! Na Gambita jsem zvědavá :D Do toho Cameron s hrajícím Texaským přízvukem, který bytostně nesnáším! Je zajímavé, že přízvuk, který je uváděn v seriálech, nemají třeba Jared s Jensenem..
I have a dream, a song to sing,
To help me cope with anything,
If you see the wonder of a fairy tale,
You can take the future even if you fail...
(part of ABBA song)
Uživatelský avatar
Margarit Black
VIP Member
 
Příspěvky: 1159
Registrován: 28 pro 2008 23:33
Bydliště: New York City

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Styx Lupin » 17 bře 2013 10:35

Blíží se nám premiéra hororu Mama - 21.3. - tak jsem pro vás opsala recenzi na tento film z posledního čísla časopisu Cinema, ať nás to pěkně navnadí. Podle ní se opravdu máme na co těšit. ;)

Recenze: Po zhlédnutí upoutávky na Mamu jsem se nechal slyšet, že by mohlo jít o nejlepší horor letošního roku. Pro jednoznačně hovořil fakt, že nad filmem drží ochrannou ruku Guilermo del Toro a že je to španělský film. Je to příběh dvou malých holčiček, sester, které zůstanou po dobu pěti let v chatě v lesích poté, co přijdou o otce i matku. Objeví je jejich strýc Lucas (Nikolaj Coster-Waldau). Dívky se vrací do civilizace a zůstanou u Lucase a jeho přítelkyně Annabel. Brzy začne být jasné, že spolu s děvčaty z lesa přišel i někdo další. Někdo, komu sestry říkají Mama. Síla filmu je v detailech. Od prvního okamžiku je znát, že příběh je maximálně promyšlený a propracovaný. Charaktery postav jsou vypiplané, každá věc má v ději své nezastupitelné místo a logiku. Film téměř plýtvá nápady, ukrytými v maličkostech. Tu atmosféře přispívá hudba, tu dobře zvolený úhel kamery nebo chytré nasvícení. Tma tu nehraje tak důležitou roli, jako v jiných hororech. Tady hrůza přichází i za bílého dne a je stejně děsivá jako za hluboké noci. Vizuální podoba ústředního monstra je trochu jiná, než bývá obvyklé. Nemusí vám sednout napoprvé, ale děsivost se jí nedá upřít. Režisér na diváka útočí hned na dvou frontách. Na té první vás čekají klasické lekačky, na té druhé pozvolna plížící se hrůza. Obě strany mince fungují stejně dobře, takže se bát budete, a nejenom lekat. Zatímco většina hororů zasadí děj do jednoho místa a nedokáže se z něj vymanit, Mama nemá přesně dané hranice a tím je ještě strašidelnější. Stejně tak je dobře rozvržený prostor věnovaný jednotlivým postavám, takže nemáte nejmenší naději se začít nudit. Ale ani Mama se nevyhne tomu, aby občas vkročila do známých vod. Sem tam se objeví povědomý prvek skládačky, motiv již viděný. Ale příběhu to neškodí, neboť každá minuta filmu má své nezastupitelné místo, které je obestřeno autentickou atmosférou. Jsem rád, že se po delší době objevil skutečně strašidelný horor, který vypráví příběh a přetéká atmosférou. Tentokrát nebyla upoutávka na film jen reklamní bublinou, ale poctivě prezentovala tuhle hrůzyplnou záležitost, jenž redefinuje pojem slova mama. A to ani nemluvím o nečekaném konci filmu.
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Filmový klub - debatní kroužek

Příspěvekod Manori » 17 bře 2013 17:39

:happ2* :hell: to vypadá dobřeee :death:
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 4233
Registrován: 27 pro 2008 14:03
Bydliště: Nautilon

PředchozíDalší

Zpět na Kino

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron