Někde v Turecku

Akce Styx a jejích postav

Moderátor: Styx Lupin

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Styx Lupin » 04 pro 2014 11:34

Pujcku? +koukne na ni trochu nechapave (nevim, jestli jsme si rozumely, na zacatku prispevku Styx mluvila o hypnoze, ne o penezich:D)+ Nikdy bych od vas nemohla vzit zadne penize, naopak, ja vam hodne dluzim +rekne to jemnym tonem, aby ji neurazila+ Opravdu? To jsem rada. Arabstina se vzdycky hodi, pokud jezdim po svete +uculi se, ale pak ji tvar zvazni+ Co to znamena, ze neni z dobre rodiny? Nejsou toTurci? Jsou jineho vyznani? Maji spatnou povest?
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Asiyah » 04 pro 2014 20:17

(ah. :D) Nedlužíš nám nic. +zavrtí hlavou rozhodně+ Naše víra nás učí pomáhat těm v nouzi. +usměje se+ Nikdy ses o víru nezajímala? +zkouší to úplně nenápadně :D+ Asi ano, muslimským zemí je hodně. +přikývne+ jestli skutečně hodně cestuješ, závidím ti. +uculí se, ale pak zvážní a ztiší hlas, i když Bahij si hraje na zemi a moc se o ně nestará+ Ne, ne, to ne. Jsou to muslimové jako my. Ale mezi našimi rodinami je zlá krev. Otec by to nikdy nedovolil. +pousměje se smutně+
Uživatelský avatar
Asiyah
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14 říj 2014 23:43

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Styx Lupin » 04 pro 2014 21:46

To vás opravdu ctí, ta vaše dobročinnost +nechá si radši pro sebe, že v Evropě ani kuře zadarmo nehrabe:D+ Sice netuším, jak je to možné, ale kupodivu vím toho o islámu dost. Kdoví, možná mám mezi muslimy přátele. :lol: Což by i vysvětlovalo, proč jsem tady +dohaduje se+ Nevím, jestli hodně cestuji, ale nejspíš ano. Vybavují se mi místa, které jsem už musela vidět na vlastní oči. Ty jsi už taky někde byla? +zeptá se jí zvědavě a staví si přitom s Bahijem hrad z dřevěných kostek+ To je dobře, že jsou taky muslimové. Bála jsem se, že jsou nevěřící, s tím by tvůj otec nikdy nesouhlasil +uleví se jí+ Vaše rodiny jste si něco udělaly? +tahá to z ní, jak z chlupaté deky :D + Snad to není kvůli tomu, že tě připravil o panenství.
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Asiyah » 04 pro 2014 23:16

Bůh nás to tak učí. +usměje se+ Mohla bych ti půjčit nějaké knihy o víře. +lobbuje nenápadně :D+ Možná máš mezi námi známé. +přikývne s úsměvem+ Já? Ne, jen v Istanbulu,když se ženil můj bratr. +usměje se+ je to úplně obrovské město. +vydechne poněkud uchváceně+ ne, tady v kopcích mezi muslimskými vesnicemi by se bezvěrci moc dlouho neohřáli. +poznamená+ to ne, to se stalo až mnohem později. +zrudne trochu+ moje... +koukne jestli Hakim neslyší+ moje matka přišla do tohoto kraje jako snoubenka někoho jiného. Tedy, jejich patriarchy. Ale zamilovala se do mého otce. +pousměje se+ Jenže její snoubenec to nevzal moc dobře, chtěl se mstít, a jako platbu si vyžádal sestru mého otce, Fatimu, jako novou manželku. Fatima brzo otěhotněla, a když rodila, otec jí chtěl jít pomoci jako lékař, ale oni ho k ní nepustili, a Fatima umřela při porodu a její dítě také. +povzdychne si+ od té doby je mezi našimi rodinami stín.
Uživatelský avatar
Asiyah
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14 říj 2014 23:43

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Styx Lupin » 05 pro 2014 12:00

+o tom jejich bohu má svůj vlastní názor, ale ten si nechá pro sebe:)+ Knihy o víře? +usměje se+ Můžu si je přečíst, abych vás víc pochopila, ale obávám se, že na některé věci máme příliš rozdílné názory +obzvlášť na práva žen:)+ Nevím, jestli jsem byla v Istanbulu. Ale věřím, že je to nádherné město. Máš nějaká místa, kam by ses chtěla někdy podívat? +věž z dřevěných kostek se Bahijovi zřítí, tak se na něj povzbudivě usměje a pomůže mu ji opravit+ Ach, to je velmi smutný příběh +tvář jí zvážní+ Je to tragédie, to určitě, ale těžko v ní hledat viníka. Každá strana měla v tom svůj určitý podíl. Ovšem je hloupost řešit rodinné spory tím, že otcové budou bránit svým potomkům v lásce. Přece nechceš žít v manželství bez lásky s mužem, kterého ti vybere otec a trápit se do konce svého života. Asiyah +stiskne jí povzbudivě ruku+ jestli ho miluješ, bojuj o něj. Hakim je taky milující otec a jsem si jistá, že mu záleží na tom, abys byla šťastná. Vaše čistá láska musí konečně ukončit to nesmyslné nepřátelství. Spojte vaši láskou to, co jiná kdysi rozdělila. Přestaňte se skrývat. Ať tvůj přítel přijde za tvým otcem a požádá ho pokorně o tvoji ruku. Ať mu upřímně řekne, že se milujete a že se chcete vzít +radí jí, jak to cítí+ A co ty víš, třeba to Hakim vezme mnohem zodpovědněji než očekáváš, když pochopí, že jste spolu šťastni a nakonec svolí k tomu, aby si jeho dcera vybrala milujícího manžela a otce pro svého syna podle svého srdce.
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Asiyah » 05 pro 2014 20:54

+Asiyah přikývne, ale potajmu si umíní že jí knihy dá, pač jako každá muslimka věří, že kdo je bez víry, nedostane se do ráje a moc by to pro ni chtěla+ ráda bych se podívala po světě. +usměje se+ vlastně ani nevím kde všude. neumím si moc představit nic jiného než tohle. +pokrčí rameny+
Otec věří, že je to jejich vina, že Fatima zemřela, a oni zase že za všechno může on, protože odloudil moji matku. +povzdychne si+ nikdo z nich se nemluví první,naši muži jsou velmi hrdí. +hledí si do klína na spojené ruce+ Jsi moc hodná. +usměje se posmutněle+ Ale to on udělal, hned na začátku, přišel za mým otcem a požádal ho o mě, jak se sluší. Otec ho vyhnal, a až potom jsme... +odkašle si a začervená se+ až když jsme věděli, že spolu nemůžeme být. +pokrčí rameny+ Proto se otec tolik hněvá, protože jsem věděla, že si to nepřeje, a přesto jsem se nechala zhanobit. +zamumlá zahanbeně+ Je od tebe moc hezké, že to říkáš, ale obávám se, že s tím se asi nedá nic dělat. Jsem dobrá dcera. +usměje se na ni, a pomáhá Bahijovi stavět+
Uživatelský avatar
Asiyah
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14 říj 2014 23:43

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Styx Lupin » 06 pro 2014 01:51

+poslouchá ji zasmušile a kroutí přitom hlavou+ Podle toho, co říkáš, hrdost-nehrdost, tvůj přítel udělal ten první krok k tomu smířit se s tvým otcem. Pokud ho Hakim vyhnal, chápu, že podruhé už za ním nepřijde. Teď je řada na tvém otci udělat další krok +pohlédne na ni trochu nechápavě+ To není žádné zhanobení, Asiyah. Bahij je plodem vaší lásky, důkazem, že se milujete i přes všechny ty absurdní zákazy +povzdechne si nad tím, jak pokorně se Asiyah k tomu všemu staví, ale nemůže se na ni za to zlobit, byla tak vychovaná+ Nikdy jsem nepochybovala o tom, že jsi dobrá dcera. Pokud ti tvá víra přikazuje ve všem poslouchat svého otce, poslouchej tedy +v duchu sice zaskřípe zuby nad tou její paličatou podřízenosti, tak typickou pro muslimské ženy, přesto ji respektuje+ Mně ale nic nebrání promluvit si v dobré vůli s Hakimem. Chci se alespoň pokusit pomoct vám. Přinejhorším mně vyžene taky +zažertuje a přisune se k ní blíž+ Jak se vlastně tvůj přítel jmenuje? Je hezký? +vyzvídá spiklenecky+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Asiyah » 06 pro 2014 13:30

My jsme o tom všem tenkrát nevěděli. +usměje se tak nostalgicky+ tedy, věděli jsme, že je mezi našimi rodinami napětí, ale až potom, co ho otec vyhnal, jsem se dověděla proč. +pokrčí rameny+ Neposlechla jsem otce, a všichni vědí, že mám dítě a ne muže. +pousměje se na ni+ podle našich zákonů to zhanobení je, a málokdo by si takovou ženu vzal. +povzdychne si, a je vidět, že ji to trápí+ Otec mě chrání a živí, a já si ho vážím. +usměje se+ Nechci ho už víc znectít. +dodá paličatě+ Ty? +lekne se trochu+ ale... ale... +napadá jí tři sta tisíc důvodů proč by to nešlo, a taky že to schytá, protože jí to všechno vyprávěla+ Jmenuje se Kahil. +pošeptá jí a uculuje se+ oh, je moc krásný. má ty nejhezčí oči ve vesnici. +culí se trochu+ Jako Bahij.
Uživatelský avatar
Asiyah
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14 říj 2014 23:43

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Styx Lupin » 06 pro 2014 21:12

Všichni si vážíme svých otců. Úcta a respekt, to je samozřejmost, bez ohledu na víru. Ale to neznamená, že budeme poslušně souhlasit úplně se vším, co nám přikážou +ještě chvíli Asiyahina zarputilého podřizování se a asi s ní pořádně zatřese:)+ Jsi dospělá žena, Asiyah. Měla bys mít proto svůj vlastní názor a stát si za ním. Víra s tím nemá nic společného. Měla by sis rozhodovat o svém životě podle svých vlastních představ, ne podle toho, co ti nalinkují druzí. Jinak nebudeš nikdy šťastna.
Jenže ty máš muže +nesouhlasí s ní+ Milujícího a ochotného si tě vzít i s dítětem. To Hakim je celý ten problém, když vám v tom brání. Tvůj přítel přece nemůže za to, co se stalo, když nejspíš ještě ani nebyl na světě +krčí nespokojeně obočí+
Já vím, asi to není moc dobrý nápad +povzdechne si, když vidí, jak je vylekaná+ Mohla bych to ještě zhoršit a to nechci +úplně zapomene na své vlastní starosti, jak se snaží najít nějaké řešení+ Asiyah, řekni mi opravdu upřímně, chceš si vzít toho, koho ti vybere otec? Co by pak bylo s tebou a Kahilem?
Tak pokud má Bahij oči po něm, chtěla bych vidět jeho otce +usmívá se, jak z Asiyah ta zamilovanost přímo čiší+ Máš jeho fotku? Nebo má třeba profil na Facebooku? :lol: +uvědomí si, že za celou tu dobu vlastně nikde neviděla počítač, to by jej už určitě využila:)+ Eh, máte vůbec počítač?
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Někde v Turecku

Příspěvekod Asiyah » 07 pro 2014 19:00

Takhle funguje naše kultura. +pokrčí rameny+ Kahil mi nabízel, že spolu utečeme, ale takovou hanbu a zármutek bych na otce nepřivedla. Už by mě nikdy nepřijal zpátky. +cupuje si posmutněle v prstech kousek lemu na šatech+ I kdyby mi to otec dovolil, požehnání Kahilova otce bychom nedostali. Je to příliš propletené a bolavé, a ti dva se jeden druhému nejspíš nikdy neomluví. +povzdychne si+ Ani jeden z nás nebyl na světě, ale musíme respektovat přání našich rodin. +odpoví jí na to, ale vypadá poněkud nepřesvědčeně+ Nechci, jistěže nechci. +pousměje se+ ale... +pokračuje automaticky, a pak zmlkne+ Počítač nemáme. +zavrtí hlavou+ Jsem ráda, že máme elektřinu. +zasměje se+ imám ve vesnici jeden starý má, kdyby bylo něco potřeba. Náš život plyne poněkud postaru. +usměje se omluvně+ Měla jsem fotografii, ale... už ji nemám. +dodá, jelikož Hakim ji přinutil všechno spálit+
Uživatelský avatar
Asiyah
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14 říj 2014 23:43

PředchozíDalší

Zpět na Styx Universum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron