Svatební cesta

Akce Styx a jejích postav

Moderátor: Styx Lupin

Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 13 lis 2015 23:30

Obrázek
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 16 lis 2015 23:38

+ještě než vyrazí spolu na svatební cestu, udělají si Styx s Remusem krátký výlet do malebného městečka někde v Británii+ Doufám, že jsem nás přemístila na správné místo +uculí se Styx a když se oba trochu rozkoukají po okolí, Styx se na Remuse tajemně usměje+ Tak už víš, kde to jsme, lásko? +zadívá se do dálky na siluetu hradu na malém ostrůvku, dominantu města, a pak zvědavě sleduje Remuse+ Poznáváš to tady?

Obrázek
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 18 lis 2015 23:19

+Remus chvíli kouká po okolí a pátrá v paměti, tvář se mu najednou rozzáří+ Jistěže to tady poznávám... to je Cornwall! +zvolá nadšeně+ Vyrůstal jsem tady +nostalgicky se rozhlíží+ Tamhle je Marazion +ukáže k městečku za jejich zády+ Ve městě jsme měli dům. Kdoví, jestli ještě stojí. Nebyl jsem tady od svých jedenácti let +zabere se do vzpomínek a je na něm poznat, jak je dojatý+ Styx... jak jsi věděla, že jsem tady kdysi žil? +obejme ji kolem pasu+

+napjatě Remuse sleduje, zvědavá na jeho reakci+ Co bych to byla za manželku, kdybych nevěděla, kde se můj manžel narodil a kde strávil dětství? +zamrká na něj šibalsky+ Tak se můžeme jít podívat, jestli tam pořád je. Moc mě zajímá, kde jsi jako kluk bydlel +přitulí se k němu+ Máš radost? +vyzvídá úplně zbytečně+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 19 lis 2015 23:09

Jistěže mám +Remus si přitiskne Styx k sobě+ Už kolikrát jsem si říkal, že bych se sem jednou chtěl vrátit. Nakonec se mi to splnilo. Díky, Karkulko +přitáhne si ji k polibku+ Ukážu ti město i dům mých rodičů... ale nejdřív tě vezmu tamhle +kývne ke hradu+ Musíme si ale pospíšit, protože jak začne příliv, voda zatopí cestu +vezme ji za ruku a rozeběhnou se po kamenném chodníku k ostrovu+

+když se vydrápou do kopce a Styx uvidí hrad zblízka, je z něj úplně unešená+ Nádherná stavba. Jako nějaký křižácký hrad. Jak se jmenuje? +pokračuje nádvořím dál+

Obrázek
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 21 lis 2015 00:19

+Remus poctivě zaplatí u pokladny vstup+ St Michael's Mount. Taky bývá nazýván klenotem v cornwallské koruně +projdou si celý hrad, Remus dělá Styx průvodce po celé pevnosti, poněvadž to tam dobře zná+ Můj otec mě sem často bral a vyprávěl mi spoustu historek +odpoví jí na otázku, jaktože se tam tak vyzná+ Chceš slyšet jednu zajímavou pověst? +posadí se chvíli na místo, z kterého vidí na cestu na pevninu, i na město na druhé straně+ Na tomto kopci na ostrově žil kdysi mýtický obr Cormoran. Každou noc se brodil na břeh a kradl vesničanům krávy a ovce. Všichni si zoufali, ale nic nezmohli. Až jedné noci chlapec jménem Jack přeplaval na ostrov a vykopal hlubokou jámu. Když vyšlo slunce, zatroubil na roh, aby vzbudil obra. A Cormoran, oslepený sluncem, spadl do jámy a zemřel +ukáže dolů k moři+ Každý den, když se voda při odlivu rozestoupí, poutník může suchou nohou přejít po hrázi, v níž jeden kámen má tvar srdce. A kdo na něj šlápne, uslyší bušení srdce obra Cormorana.

+Styx zaujatě naslouchá, ne že by ji příběh obra tak zaujal, ale moc ráda poslouchá ty Remusovy zajímavé příběhy, které jí vždycky vypráví+ Ty umíš povídat snad o úplně každém místě v Anglii +podezírá ho se smíchem+ Tak to abychom vyrazili, než bude příliv. Chci najít to srdce obra +vyskočí na nohy, vezme Remuse za ruku a rychle seběhnou dolů k hrázi+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 23 lis 2015 22:03

S: +dorazí k hrázi+ Kdo první najde ten obrův kámen, dostane od toho druhého velkou pusu +uculí se té rafinované sázce a už skáče z jednoho kamene na druhý a poctivě hledá ten ve tvaru srdce+
R: Vyhrál jsem! +zavolá na ni po chvíli Remus a významně ukáže prstem dolů na kámen, na kterém stojí+
S: Ale to není fér! Tys přesně věděl, kde ten kámen je +culí se Styx+
R: +Remus se tváří jako neviňátko a jen se potutelně usmívá+ Nicméně, chci svoji odměnu +přitáhne si ji k sobě a políbí ji+
S: Počkej! To jsem ti měla dát pusu já +směje se, ale ochotně mu nastaví rty, takže se odměňují navzájem+ Pššt! Chci slyšet bušení srdce toho obra +oba ztichnou a chvíli naslouchají+ Nic neslyším... jsou to jenom báchorky +mávne rukou+
R: Ale já něco slyším... +Remus koukne směrem k moři+ Blíží se příliv. Pokud si nechceš namočit boty, měla bys začít utíkat +zasměje se a rozeběhne se s ní k chodníku, vedoucímu na pevninu, který už začínají omývat první vlnky+

Obrázek
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 24 lis 2015 22:31

+přejdou sotva pár metrů a voda se začne přelévat přes chodník+ Musíme se zout +navrhne Styx, protože se jí nechce celý den běhat po městečku v mokrých botech. Rychle si oba zujou boty a capkají bosí po mokrých kamenech. Když jsou asi uprostřed, Styx už sahá voda po kolena+ Jak dlouho ještě bude ten příliv stoupat? Abychom nemuseli nakonec ke břehu doplavat +zasměje se a brodí se vodou+

No +zadívá se na ni Remus z té své výšky+ odhaduji, že tobě bude za chvíli sahat asi tak do pasu +cukne pobaveně koutky+ A to přece nemůžu připustit +bez varování ji vezme do náruče, až Styx vyjekne a přilepí se k němu jako klíště a Remus ji bezpečně odnese nenamočenou až na druhý břeh+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 26 lis 2015 23:32

+sednou si spolu na pláž a nechají si oschnout mokré nohy a chvíli se kochají tím romantickým panoramatem hradu St. Michael+ Nevím jak ty, ale já mám hlad jako vlk +oznámí najednou Remus hladově a tváří se, že by snědl i Karkulku+ Najdeme ve městě nějakou restauraci, najíme se a pak ti ukážu náš dům. Co ty na to? +líbne Styx do vlasů+

Je tady nádherně. Asi sis tady užil krásné dětství, že ano? +užívá si Styx tu pohodičku+ Mně už taky pěkně vyhládlo +přizná a začne si obouvat boty+ Skvělé. Musíš mi ukázat úplně všechno +vyskočí na rovné nohy, podá Remusovi ruku a vytáhne ho nahoru+ Tak jdeme po stopách minulosti +ruku v ruce vyrazí směrem k městu+

Obrázek
Obrázek
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 27 lis 2015 21:42

+Remus pokrčí rameny+ Zase tak idylické dětství jsem tady neprožil. Přistěhovali jsme se sem s rodiči, když mi bylo pět... hned poté, co se mi to stalo... se Šedohřbetem +očividně se mu o tom nechce moc mluvit+ Ale naštěstí mi zůstaly hlavně ty hezké vzpomínky na tento kraj +jak procházejí uličkami města, ocitnou se na malém náměstíčku+ Vidíš tamhle ten velký dům? Tak tam jsem chodil do školy, než jsem nastoupil do Bradavic +zavzpomíná+ No to snad ne! Z mé „milované“ školy je dneska restaurace! +zasměje se Remus překvapeně, když dojdou blíž+ Jako na zavolanou. Už nemusíme žádnou hledat. Posedíme venku?

Tak to jsem netušila +Styx se zatváří trochu provinile, ale pak už si málem ukroutí hlavu, jak sleduje všechna ta zajímavá místa, která jí Remus cestou městem ukazuje+ Typický mudlovský nápad, udělat ze školy hospodu +taky se tomu pobaveně zasměje+ Jo, sedneme si venku. Chci si to tady pořádně prohlédnout +posadí se na dřevěnou lavici před restaurací+ Opravdu malebné městečko +kochá se okolím+

Obrázek
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Svatební cesta

Příspěvekod Styx Lupin » 28 lis 2015 13:14

+vyberou si z jídelního lístku, Remus samozřejmě flák masa, Styx si objedná jenom nějaký zdravý těstovinový salátek a zatímco čekají na jídlo, Remus se nostalgicky rozhlíží po náměstí+ Hodně se to tady změnilo za těch třicet let. Tamhle bývala cukrárna, dělali tam fantastickou zmrzlinu. A tamhle, jak je teď ten obchod, byla knihovna +ukáže na rohový dům naproti restauraci+ Tam jsem byl ještě častěji, než v té cukrárně +zasměje se a to už jim číšník přinese jídlo+ Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že jednou budu ve své bývalé škole obědvat se svojí ženou +usměje se nad tím pobaveně+ Tak dobrou chuť +popřeje jí a hladově se pustí do svého jídla+

+Styx přimhouří oči a dumá nad tím, jak to tady vypadalo za Remusových dětských let+ Úplně si tě představuji, jak tady jako malý klučina pobíháš po náměstí. Ze školy rovnou do knihovny a pak ještě rychle na zmrzlinu +uculí se vesele+ Třeba tě tady ještě něco překvapí, stejně jako ta škola +tipne si a taky mu popřeje dobrou chuť a začne si pochutnávat na salátu+ Je to opravdu moc hezké městečko. Ale přiznávám se, že úplně nejvíc se těším na ten váš dům. Jsem hrozně zvědavá, kde jsi žil a vyrůstal +je na ní vidět to očekávání+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Další

Zpět na Styx Universum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron