Velká výprava do staré Číny

Akce Styx a jejích postav

Moderátor: Styx Lupin

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Remus » 26 říj 2016 19:23

Naprosto souhlasím. +zasměje se+ I když bych řekl, že by to byl o něco jednodušší výstup. +usměje se+ Ne, ani já bych park za les nevyměnil. Ale aspoň to není taková betonová džungle. +uculí se na ni a vydá se s ní směrem k Peaku, který nemůžou minout+ Proč ne, jednou za čas? Trochu osvěžit naše stravování? +směje se a trochu si jí dobírá+ Dobře, jak chceš. Trochu si zaexperimentujeme. +mrkne na ni+ Uvidíme, co nejbizárnějšího se nám povede najít. +zasměje se+ Proč ne, hadí maso jsem už ochutnal, a za zkoušku nic nedáme. Alespoň budeme mít zážitek. +usměje se a u lanovky zaplatí a nastoupí spolu do kabinové lanovky, která vlastně vypadá jako obyčejný vlak a má několik vagónů+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Styx Lupin » 27 říj 2016 23:04

Tak dobře. Až uvidíme nějakou speciální restauraci, tak si tam dáme místní specialitu. Ale pro jistotu zajdeme radši i do mekáče, dosytit se +zasměje se. Vystojí si frontu na lístek a nastoupí do lanovky+ Okouzlující jízda. Podívej, máme Hong Kong jako na dlani +zvědavě sleduje cestou z okna výhled na město. Nahoře se vydají k vyhlídkové plošině a Styx se kochá tou překrásnou vyhlídkou+ Máme štěstí, že je docela hezké počasí a je vidět daleko. Pokud tady chvíli zůstaneme, můžeme sledovat odsud i západ slunce +navrhne s uculením+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Remus » 28 říj 2016 14:34

Máme štěstí, myslím, že v noci tu pršelo. Pak se ten smog vždycky trochu roztrhá.... podívej, je vidět až na moře. +usměje se na ni a obejme ji kolem pasu+ Támhle je obchodní centrum, budou tam mít nějaké suvenýry a určitě i občerstvení. Hongkonžané vědí jak na turisty. +uculí se šibalsky. Můžeme tam počkat do západu slunce a pak se zase svézt dolů. +navrhne s úsměvem a ruku v ruce s ní zamíří do obchodů, kde mají všemožné turistické blbůstky, pohledy i všechny typické suvenýry+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Styx Lupin » 28 říj 2016 22:26

+přitiskne se k němu a obdivuje ten luxusní výhled na celý Hong Kong+ Krásné +poznamená upřímně, přestože moc není na takovouhle sklobetonovou džungli+ Líbí se mi tady, myslím celkově v Číně. Trošku je mi smutno, že naše výprava už pomalu končí +posteskne si, ale jenom trošičku+ Výborně, tak si zatím jdeme nakoupit nějaké suvenýry a něco k jídlu +odlepí se od zábradlí a vyrazí po obchodech, ale nikde nevybírá dlouho, protože ví, že chlapi to nemají rádi. Rozešlou pohledy přátelům po světě, ve stánku si koupí do papírové misky čínské nudle s masem a jak se začne stmívat, vrátí se zpátky na vyhlídku, odkud budou hezky vidět na západ slunce+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Remus » 29 říj 2016 02:16

Má to něco do sebe. +přikývne s úsměvem a udělá jim pár fotek+ Podíváme se zase někam jinam, to se vůbec neboj. +uculí se na ni+ A navíc, tady v Číně je ještě spousta míst, kde jsme nebyli. Můžeme se sem ještě vrátit. +mrkne na ni. Statečně s ní chodí po obchodech a taky si pár věcí vybere, aby měli pěknou památku, dračí těžítko na stůl do Beastu, a pak se spolu vrátí na vyhlídku+ Ale docela se nám tahle výprava povedla. +pošeptá jí něžně, když tak pozorují západ slunce+

http://www.wallpaperup.com/uploads/wall ... becaa9.jpg
http://media.gettyimages.com/photos/sun ... d582690351
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Styx Lupin » 29 říj 2016 16:06

To máš pravdu. A už můžeme začít přemýšlet, kam pojedeme příště +zasměje se a přitulí se k němu zaláskovaně. Když slunce začne zapadat za obzor a nebe jakoby vzplanulo, Styx okouzleně sleduje tu scenérii+ Úžasné... miluji východy a západy slunce. A nemá to nic společného s romantikou. Je to prostě nádherné +kochá se, dokud slunce nezapadne a město se začne pomalu rozsvěcovat+ Osvětlený Hong Kong vypadá úchvatně... vyjížďka sem nahoru opravdu stála za to +klouže pohledem po zářícím městě pod nimi+ Ano, tato výprava je vážně super. Zorganizoval jsi to naprosto perfektně, děkuju, Vlčku +něžně ho políbí na rty+ A už jsem docela zvědavá na tu místní kuchyni. Četla jsem, že v tomto regionu převládá hlavně kantonská, specializovaná na exotické druhy masa +taky se trošku předvede znalostmi+ Dost by mě zajímalo, co si pod tímto pojmem můžu představit +zasměje se a pak sjedou lanovkou dolů, aby vyhledali ve městě nějakou speciální restauraci+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Remus » 30 říj 2016 19:31

Myslím, že my dva moc dlouho doma nezůstaneme. +uculí se na ni+ To já vím. +pousměje se jí do vlasů a sleduje s ní ten západ a město pod nimi+ Jako tečka za našim výletem perfektní. +usměje se na ni+ To jsem rád, že se ti to líbilo. +mrkne na ni spokojeně+ Ano, Hongkonžané mají rádi kantonskou kuchyni, dokonce se tu mluví kantonským nářečím. +přikývne s úsměvem. Když sjedou do města, projdou pár ulic, dokud nenajdou restauraci, která by se jim líbila. Usadí se u okna, aby mohli pozorovat ulici, a Remus jim objedná, v angličtině to jde daleko lépe než pomocí obrázků. Za chvilku už jim číšníci začnou nosit jídla, menší porce, aby ochutnali všechno. Postupně jim na stole přistane hadí polévka, karamelizovaný úhoř v sojové omáčce, čerstvý krab na divoké rýži, a pečený holub na způsob pekingské kachny. Na závěr ochutnají typické vaječné koláčky, a specialitu zvanou "wife cakes", plněné placičky z těsta, a k nim Hong Kongský mléčný čaj+

https://i.guim.co.uk/img/static/sys-ima ... 14e43bf475
https://i.guim.co.uk/img/static/sys-ima ... decedfaf71
https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-stati ... pg?no-auto
http://i.cdn.travel.cnn.com/sites/defau ... k=z0QjM0o1
http://www.daydaycook.com/images/upload ... item_0.jpg
https://static.groupon.hk/07/57/1383034205707.jpg
https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-stati ... pg?no-auto
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Styx Lupin » 31 říj 2016 16:29

Jsem zvědavá, co nám přinesou, ale ještě víc jsem zvědavá, jestli najdu odvahu to ochutnat +zasměje se a když jim přinesou polévku, nedůvěřivě kouká do talíře+ To, co tam plave, to je hadí maso? +zabere do toho lžící a skutečně to vypadá jako had, ostatně co jiného by mělo plavat v hadí polévce:D+ Ochutnej první +vyzve ho, aby viděla, co to s ním udělá:D a když se Remus pustí do polévky a vypadá, že mu to snad i chutná, holt maso, tak si opatrně nabere na lžíci a ochutná. Trochu se ušklíbne, ani ne kvůli tomu, že by to nebylo dobré, ale spíš z toho pocitu, že jí hada, ale hrdinský vyprázdní misku+ Nakonec to nebylo tak hrozné... ale doma to vařit nebudu + upozorní ho rovnou se smíchem. S úhořem nemá problém, tohle se běžně jí i u nich, ale jelikož ryby fakt moc nemusí, sní jen plátek+ Tohle mám jíst? Vypadá to, že to se mnou bude chtít bojovat. Skoro se toho bojím +rozesměje se při pohledu na toho kraba, ale když se na to dala, nemíní to vzdát+ Jak se to jí? +zeptá se ho tiše a když jí Remus ukáže, jak se dostat pod krunýř, oddělí si kousek masa a zdlábne jej+ Tohle jsou ti pečení holubi, co sami lítají do huby? +uculí se a jednu porci sní. Koláčky a placičky si očividně vychutná, do toho se vůbec nemusí nutit+ Už nemůžu +zafuní a opře se do židle+ Tak rozmanité jídlo jsem ještě nejedla. Jak ti to chutnalo, Vlčku? +zeptá se skoro až zbytečně, když to bylo hned několik druhů masa. Vezme si hrnek a napije se čaje+ Poněkud zvláštní, ale chutný +poznamená spokojeně+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Remus » 31 říj 2016 20:24

Jen to zkus, je to překvapivě jemné maso. +směje se, když vidí, jak si prohlíží toho hada. Sám si lžíci nabere, oprostit se od toho, co vlastně pozře, se musel naučit už díky přeměnám, kdy v lese občas sežere ledacos :D+ Myslím, že na dovolené stačí. +přikývne se smíchem, a kraba pro ni gentlemansky vyprostí z krunýře+ Vypadá, že se každou chvíli pohne, že? +pousměje se a vycucne maso z klepeta, holuba už dojí skoro labužnicky, chutná jako normální drůbež, a sladkého spíš jen tak ochutná+ Nu, každý den bych to mít nemusel, ale rozhodně radši tohle než další den stravy šaolinských mnichů. +usměje se+ Mléko v čaji, to určitě přejali od Britů. +odhadne to a lehce si přisladí+ Tak, jsi spokojená? +mrkne na ni s úsměvem+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Velká výprava do staré Číny

Příspěvekod Styx Lupin » 31 říj 2016 22:54

Já jsem si to hned myslela, že tady budeš s výběrem jídla mnohem spokojenější než v šaolinském klášteře +uculí se, ale moc mu to maso čtyř barev přeje+ Jsem ohromně spokojená. Takhle nějak jsem si představovala naši poslední večeři v Číně. Plný stůl exotických čínských jídel, které jinde hned tak neochutnáme +přikyvuje nadšeně+ Nemůžu uvěřit, že jsem jedla hada! Já, Zmijozelka! +směje se, až jí tečou slzy+ Děkuju, lásko, všechno to bylo perfektní. Nejenom tato večeře, ale celá naše dovolená +políbí ho něžně za to, jak to všechno do posledního detailu zorganizoval+ Víš, na co se ještě dneska těším? +nakloní se blíž k němu a pošeptá mu do ucha+ Až se budeme spolu koupat v tom bazénku na terase a dívat se z něj na noční Hong Kong.
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

PředchozíDalší

Zpět na Styx Universum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron