Egypt: Plavba po Nilu

Akce Styx a jejích postav

Moderátor: Styx Lupin

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 12 čer 2018 15:09

tak tos byla vzdělanější než faraon. +uculí se+ písaři měli v těchto obdobích velikou moc, protože to, co zapsali, je vlastně to jediné, co dnes o těch lidech víme. Utvářeli dějiny. +usměje se na ni+ Bylas mocný viking? +zasměje se, a pak zavrtí hlavou+ Ne, ne, jsou ostré, jen... +zamračí se trochu+ Podívám se na ně později, něco se mi tam nezdálo. +mávne nad tím pro teď rukou+ Hm... +zamyslí se nad tím, zatímco pomalu doplave ke kraji+ Věřím a rovnováhu. Říká se, že když kouzelník zemře, jeho magie se vrátí zpátky do společného proudu. Proč by to tak nemohlo být i s dušemi? +pousměje se+ rozhodně je to příjemnější pomyšlení, než že se prostě rozplyneme a zmizíme. +pokrčí rameny, a namočí si vlasy+ Asi jsou zvyklí, neznají nic jiného. +uculí se+ Ale kolem poledne je to tedy vážně k nesnesení+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 13 čer 2018 15:02

Vážně? Tak to jsem musela být hodně vážená +pokýve hlavou překvapeně+ To budeme muset na konci cesty navštívit káhirské muzeum. Třeba tam budou vystavovat nějaký papyrus, který jsem před třemi tisíci lety psala já +uculí se a vyleze si na lehátko+ Nebyla jsem přímo viking. Byla jsem ženou vůdce vikingského válečného kmene +pousměje se trochu smutně, když se jí vybaví, co jí tenkrát vyvěštil z karet Liam, věštec z Nemetonu+ Asi bych ti měla o tom někdy povyprávět, protože dost možná máme společný i minulý život +usměje se tajemně. Zajímalo by ji, co se mu na těch fotkách nezdá, ale už to neřeší, protože ona tomu moc nerozumí. Celý zbytek večera stráví lenošením na palubě, kde jim kuchař přinese i lehkou večeři, dokud je nevyruší Ziyad, který jim přijde oznámit, že brzy přistanou v Kom Ombo+ Ještě nás čeká nějaká prohlídka? Vždyť za chvíli zapadne slunce... +poznamená Styx překvapeně a Ziyad se jen usměje do vousů a počká na ně nahoře, než se převléknou+ To jsem zvědavá, co si budeme prohlížet ve tmě +pošeptá Remusovi cestou na palubu+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 14 čer 2018 00:57

Faraonové si to moc dobře uvědomovali, zvlášť ti, co číst neuměli. +uculí se+ To si rozhodně nenecháme ujít. +usměje se a oči mu zasvítí nad představou muzea :D+ Myslíš, že ho dokážeš poznat? +uculí se, vezme láhev opalovacího krému a namaže jí záda+ To zní ale zajímavě. +usměje se na ni, a v myšlenkách se k těm fotkám ještě vrátí a umíní si, že se večer musí zeptat jejich průvodce, ale nechá to na později+ Vážně? teď v noci? +překvapí ho to docela taky a odsune prázdný talíř+ V noci tu asi bude daleko chladněji, že? +vezme si pro jistotu s sebou sportovní košili+ Teď nás prodají do otroctví. +zažertuje trochu, ale jen šeptem+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 14 čer 2018 23:49

Co ty víš, třeba mi nějaký text přijde povědomý +uculí se a vydají se za Ziyadem a už z lodi vidí nějaká světla, i když ještě není poznat, co to je+ Myslíš, že bychom se my dva nechali prodat? +zasměje se a naznačí dlaněmi kouzlení, proti kterému mudlové nemají žádnou šanci+ Chladno překvapivě není, je mnohem příjemněji, než přes den.

+Průvodce je zavede až k místu, které je monumentálně osvětlené barevnými reflektory+ Tohle je chrám Kom Ombo z ptolemaiovské doby +ujme se slova Ziyad+ Je zasvěcený Horovi a bohovi zla Sobkovi +Styx se trošku uculí a drcne do Remuse, že jednoho boha zla taky znají osobně :D+ Prohlédněte si pozorně tyto velice zajímavé reliéfy, na kterých je vyobrazen život ve starém Egyptě. V umělém světle obzvlášť vyniknou +Styx pleští oči na reliéfy z oblasti vyspělého starověkého lékařství, hlavně z chirurgie a na jednom je zachycená žena, která rodí ve stoje, jak bylo zvykem ve starém Egyptě, jak jim objasní Ziyad+ A tohle je Nilometr. Je propojen s Nilem a podle toho, jak vysoko v něm stoupla voda, staří Egypťané odhadovali úrodu +ukáže jim něco podobného studni a Styx tam hned musí nakouknout+ A toto jsou mumie krokodýlů, kteří byli obětovaní bohu Sobkovi, který byl zobrazován s krokodýlí hlavou +ukáže na několik zvířecích těl na zdi+ Nemám ráda krokodýly +oklepe se Styx, ale ty vycpané si se zájmem prohlédne+

(odsud bohužel nemám moc fotek, tak aspoň něco)
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BA37C73
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BB09444
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BB61CB7
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BA44B07 :lol:
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 15 čer 2018 21:36

+nabídne jí ruku, když slézají po úzkém můstku z lodi, a následuje s ní Ziyada+ Jen žertuji, Ziyad i celá společnost mají skvělé reference, doopravdy by nás neprodali. +uculí se a spokojeně vydechne, protože noční vzduch je opravdu osvěžující+ Tak bohovi zla. +pokýve vážně a se Styx schovává úsměv+ To je ale zajímavé, že zasvěcovali chrámy i méně pozitivním bohům. +usměje se, a pozorně si prohlíží reliéfy, fotit je ani nezkouší+ To je ale geniální. +usoudí, a radši dává pozor, aby se mu do té studně nepřevážila, jak je malá :D+ Museli v tom balzamování být opravdu dobří, je to přes dva tisíce let. +zavrtí fascinovaně hlavou, a prohlíží si prastaré zuby+ Jak to fungovalo, to mu obětovali vždycky, když nechtěli, aby jim škodil? nebo sami chtěli páchat zlo? +ptá se Ziyada+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 17 čer 2018 00:01

(sorry, chybička, bohem chaosu a obecně zla byl Sutech, ne Sobek :D )

Staří Egypťané uctívali všechna božstva, nedělali rozdíly mezi pozitivními či negativními bohy. Stejnou měrou uctívali i obávané bohy války, smrti, temnoty, neštěstí, a předcházeli si je +vysvětlí Remusovi Ziyad+ Sobek byl bůh úrody a plodnosti a pán Nilu +uvádím to na pravou míru:)+ Egypťané, kteří se plavili po Nilu, žádali Sobeka o ochranu před nebezpečnými krokodýly, kterými se to tenkrát v Nilu jenom hemžilo a z vděčnosti mu je obětovávali. Zajímavé je, že v určitých oblastech podél toku Nilu byli krokodýli považovaní za krvelačné zabijáky a byli vybíjeni, jinde naopak byli uctívani jako posvátná zvířata. Kněží je chovali v chrámech ve zvláštních bazénech, krmili je nejlepším masem a po smrti mumifikovali a pohřbívali +Ziyad zodpoví všechny Remusovy všetečné otázky a pak jim už tradičně poskytne čas, aby si celé místo sami důkladně prohlédli a počká na ně na břehu řeky+

+Styx si zvědavě prohlédne celý komplex a pevně se drží Remuse za ruku, aby se jí tam v těch tmavých uličkách neztratil+ To osvětlení je opravdu působivé. Myslím, že za denního světla by toto místo nebylo tak kouzelné +zkoumá podrobně ty reliéfy a obdivuje tu propracovanost+ Podle toho, co nám říkal průvodce, muselo být toto místo ve starověku úrodné. Dnes je tady jenom písek a poušť +poznamená zamyšleně+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 17 čer 2018 16:40

To je zajímavé udržování rovnováhy. +přikývne souhlasně+ A dává to smysl, když nechceš, aby tě nějaký negativní bůh postihl neštěstím... +pousměje se a poděkuje Ziyadovi za vyčerávající odpovědi :D+ Pořídíme si k domku krokodýla? +podívá se na Styx v žertu, s tak malými dětmi těžko :D+ To ano, Ziyad evidentně ví, co dělá. Pomůže nám užít si na každém místě maximum. +usměje se spokojeně a proplete jim prsty+ Tyhle věci se mění rychle. +přisvědčí a všechno si tam prohlíží+ Myslím že na konci téhle dovolené budeme mít písek i mezi zuby. +zasměje se+ Připadá mi to fascinující, my o těch civilizacích dnes smýšlíme jako o zaostalých nebo barbarských, a oni přitom dokázali tolik a znali úžasné technologie. +pousměje se+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 17 čer 2018 23:05

Krokodýla? Aby nám hlídal dům? +zasměje se+ Díky Merline, že nebydlíme v Severním teritoriu +oklepe se, že tam je krokodýlů snad víc než lidí+ To máš pravdu... ten písek je úplně všude +otře si hřbetem ruky čelo a hned ucítí na kůži ten jemnoučký neviditelný písek+ Já jsem egyptskou civilizaci nikdy nepovažovala za zaostalou. Naopak, vždycky mě fascinovalo, jak byli vyspělí. Rozhodně by mě zajímalo, jak to všechno tenkrát dělali. To stavění pyramid a tak. Myslíš, že v hypnóze bych dokázala o tom vyprávět? +zažertuje, ale byla by pochopitelně ráda, kdyby to tak šlo. Když si to všechno prohlédnou, vrátí se ruku v ruce zpátky na loď a nadšeně sdělí Ziyadovi, jak se jim noční prohlídka líbila+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 19 čer 2018 00:23

A díky bohu za magii. +pousměje se, že magické bariéry kolem domu brání různé havěti typu obří pavouci od jejich pozemku+ Myslím, že ho budeme nacházet v oblečení ještě v zimě. Včera večer jsem ho našel i mezi stránkami knihy. +uculí se+ To by rozhodně bylo skvělé, udělala bys větší posun ve znalosti egyptské civilizace, než generace archeologů. +zasměje se+ Podle většiny vědců za tím prostě stálo nepředstavitelné množství životů zmařených na každé stavbě. Prostě vozili nové a nové otroky, dokud nedosáhli toho, co chtěli. Jsou doslova postavené na potu a krvi. +usměje se, a pomalu s ní dojde na loď, kde se rychle osprchuje aspoň od většiny toho písku. Pak se natáhne na postel, a zatímco je ve sprše Styx, prohlíží si fotky na displeji fotoaparátu+ Podívej, vidíš to co já? +natáhne jí ruku a jednu fotku jí přiblíží+ Tyhle jsou z Abú Simbelu. +ukáže jí fotku detailního záběru několika reliéfů+ tohle je jméno Nefertari, Ziyad nám ho ukazoval. +přiblíží řadu hieroglyfů+ Ale tenhle malý reliéf je jiný. +posune fotku trochu, aby viděla šňůru podobných, ale o něco kratších hieroglyfů+ je to skoro stejné jméno... jen maličko jiné. Nejdřív jsem si myslel, že by to mohla být jen malá chyba písaře, a opravovat se moc nedalo... +uculí se+ ale v tom chrámu, kde se vdávala kleopatra jsem to našel zase, a tam už o Nefertari není ani známka. +ukáže jí jinou fotku z dalšího dne, kde je na sloupu, skoro dole u paty stejná řada hieroglyfů+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 20 čer 2018 11:08

Nechtěj ani vědět, kde všude nacházím písek já +uculí se rozverně+ Asi budeme muset všechny věci po dovolené rovnou vyházet. Anebo bychom je mohli věnovat nějaké egyptské charitativní organizaci. Ziyad nám určitě poradí +napadne ji+ To bohužel určitě. Ale mě spíš hrozně zajímá, JAK to stavěli. Dodnes se vědci úplně neshodli na tom, jak mohli staří Egypťané dostat ty obrovské kamenné kvádry do takové výšky s jejich primitivní technikou. Už se nemůžu dočkat, až uvidim Velkou pyramidu na vlastní oči +zasvítí jí oči očekáváním+ Ukaž +koukne na fotku na displeji a chvíli zkoumá ty hieroglyfy+ Hmm... máš pravdu... je to hodně podobné... +že by Neferet? :D+ To je vážně zajímavé... chrám v Philae byl postaven o mnoho staletí později a za jiné dynastie, než Abú Simbel. Je divné, že se i tady objevuje stejné jméno +porovnává oba reliéfy+ Sice jsem byla písařem, ale bohužel už si nevybavuji, co by to mohlo znamenat +zasměje se pobaveně+ Máš nějakou teorii? +koukne na něj zvědavě, protože Remus ví všechno :D+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

PředchozíDalší

Zpět na Styx Universum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron