Egypt: Plavba po Nilu

Akce Styx a jejích postav

Moderátor: Styx Lupin

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 02 črc 2018 10:35

+no aby ji překvapil přece :D+ Je jich opravdu jen pár. +pousměje se, aby ho nepřechválila+ Přijde mi, že to patří k tomu zážitku z cizí kultury... a místní jsou pak mnohem ochotnější. +uculí se+ Mělo by to znamenat stop. +aspoň podle google překladače :D+ nebo jsem to popletl? +usměje se, zuje si boty a odloží batoh, a natáhne se k ní+ Ta plavba je nakonec ještě mnohem lepší, než jsem čekal. +usoudí, když se uvelebí na posteli, a jednou rukou ji obejme+ navštívíme tak hrozně moc míst a přitom se vlastně nemusíme stěhovat z hotelu do hotelu. +usměje se+ Jak se ti zatím líbí Egypt? +pohladí ji po rameni a tázavě se na ni podívá+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 03 črc 2018 22:20

To je pravda, lidé to oceňují, když se turista snaží alespoň poděkovat v jejich řeči +přikývne, setkali se s tím na cestách už víckrát+ Tak já taky občas poděkuji nebo pozdravím arabsky, jako že jsem se to právě naučila +zasměje se+ Ne, náhodou jsi to řekl správně (snad :D). Akorát ještě potřebuješ trošku dopilovat výslovnost +mrkne na něj vesele+ Ta plavba je úplně super. Ještě že většina egyptských památek se nachází v blízkosti Nilu +uculí se+ No, zatím jsem maximálně spokojená. Nejvíc se mi líbil Abú Simbel, ty obří sochy mě vážně okouzlily. Ale to nejlepší máme teprve před sebou. A co zaujalo tebe? +zajímá se a pokouší se přepínat kanály+ Oni tady snad nemají žádné cizí programy +poznamená rozmrzele, jak je všude slyšet jenom arabština+ Chtělo by to něco stylového +napadne ji najednou, zazvoní na zvoneček a když se tam po chvíli objeví Ziyad, Styx se ho s nadějí zeptá, jestli nemá nějaká DVDčka a s ještě větší nadějí, jestli nemá film Smrt na Nilu :D a chvíli nato už se s Remusem koukají, jak geniální Poirot vyšetřuje vraždu na výletní lodi na Nilu+ Už jsi to někdy viděl? Nebo četl? +soustředěně sleduje film a ujídá oběd, který jim přinesli až do postele+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 05 črc 2018 03:40

To bys mohla, mladá evropanka mluvící plynně arabsky by mohla té pozornosti vzbuzovat až příliš. +zasměje se+ To mě nepřekvapuje, arabština mi přijde na výslovnost neuvěřitelně obtížná. A to nemluvím vůbec o psaní. Ty dokážeš to jejich písmo přečíst? +zajímá se+ Máš pravdu, Abú Simbel byl asi nejzajímavější. Člověku to naprosto vyrazí dech, a nejen velikostí. +přikývne, a napíná uši, jestli nerozpozná jedno z těch deseti slov, co umí :D+ Agathu Christie jsem četl, ale tenhle díl ne. +zavrtí hlavou+ četl jsem ten s orient expresem. Četba britské literatury byla součástí studia mudlů, když jsem chodil do Bradavic. +uculí se a sleduje to+ Tedy to nevím, jestli je tohle nejlepší film... nebudeš se teď na lodi bát? +zasměje se a vezme si kousek arabského chleba, aby jím vytřel omáčku+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 05 črc 2018 21:51

Dávám si pozor, abych se neprozradila. Vždycky je výhodou, když místní vůbec netuší, že umíš jejich řeč +uculí se a láduje se nějakou arabskou specialitou+ Je to skutečně těžký jazyk. Ale Vanessa je velmi přísná a tvrdá učitelka a nepovolí, dokud se každé slovíčko nenaučím vyslovovat jako rodilá Syřanka. A samozřejmě i číst ty arabské klikyháky. Pokud by k tomu někdy došlo, nikdo tam u nich nesmí poznat, že nejsem Vanessa +pokrčí rameny a jen tak pro zábavu mu přečte a přeloží arabský text, který běží u spodního okraje obrazovky+ Tys to nečetl? Tak to můžeš hádat, kdo je vrah. Myslíš, že bych se měla bát? To si povíme až na konci filmu +zasměje se pobaveně, protože ona to už viděla a s nadšením komentuje, když se ve filmu objeví nějaká známá egyptská památka, ale vraha mu neprozradí :D. A když film skončí, protáhne se skoro až unaveně, není zvyklá se válet+ Jedinou nevýhodou této lodi je, že si člověk tady nemá kde zaběhat +ušklíbne se s úculem+ Masáž by bodla... co ty na to?
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 06 črc 2018 22:49

to docela určitě. vždycky je lepší, když tě podceňují. +mrkne na ni+ To je pravda, nepozornost v tomhle ohledu by vás mohla stát hodně. +přikývne a nevědomky se zamračí nad tou představou+ Musí to ale být zvláštní, číst opačně. +uculí se+ Ne, ta zápletka mi zatím nic neříká. +zavrtí hlavou+ Tys ho četla nebo viděla? +zajímá se+ Ale jak znám Agathu Christie, bude to nějaký utajený příbuzný. +musí se zasmát a sleduje film až do konce, má svoje podezření, ale závěr ho nakonec překvapí+ To máš tedy pravdu... a preferuješ profesionála, nebo se svěříš mým necvičeným dlaním? +uculí se a naoko si prokřupe klouby+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 07 črc 2018 01:14

+usměje se na něj povzbudivě, když se tak zamračí+ Neboj se, nic se mi nestane +dá mu pusu na čelo+ Četla i viděla. Agatha byla kdysi moje oblíbená spisovatelka. Ale u ní se dá docela předvídat, kdo je vrah... je to vždycky ta absolutně nejméně pravděpodobná osoba +komentuje s úculem, když skončí film+ Já myslela, že bychom využili služby toho maséra, co máme v pobytovém balíčku, ale... +zasvítí jí oči jako reflektory+ nechat se masírovat od tebe by bylo mnohem více vzrušující +ve tváři se jí odráží ta těžká volba, protože chce, aby z toho něco měl i Remus+ Necháme se spolu namasírovat od profesionála, aby sis to taky užil +rozhodne se nakonec+ A své necvičené dlaně si můžeš šetřit na večer +cukne významně obočím a pak se převléknou a jeden po druhém se nechají namasírovat profi masérem (a pokojským v jedné osobě, holt nejsou lidi :D), aby načerpali energii na další prohlídku, která je čeká za chvíli, jak jim oznámil Ziyad+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 07 črc 2018 19:44

To máš tedy pravdu. +uculí se+ vždycky je v tom nějaký nečekaný obrat... to jsem ani netušil, že ji máš ráda. +usměje se+ Nechám si pak od tebe nějaký díl doporučit. +mrkne na ni, a pobaveně sleduje její vnitřní boj :D+ Myslíš, že masírovat tebe bych si neužil? +uculí se, ale souhlasně přikývne+ Tak dobře, pojďme na to. +usměje se, uvolní se pod rukama místního chlapce pro všechno :D báječně si přitom odpočine, a pak sleduje, jak masíruje Styx, jen pro jistotu+ To jsem zvědav, co nás čeká teď. +usměje se, když se po oschnutí oblékají, ještě provonění olejem, do čistého oblečení+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 09 črc 2018 19:53

Vypadáte jako znovuzrozeni, Džafar je opravdu prvotřídní masér +pousměje se na ně Ziyad, když se potkají na palubě+ Budete to i potřebovat, čeká nás náročný výlet do pouště. Nezapomeňte si vzít dostatečné množství vody +doporučí jim. Styx si napakuje bágl láhvemi vody a kouzlem je trvale zchladí, aby v tom vedru nepili vařenou vodu :D a když loď zakotví, vyjdou na břeh a tam nastoupí do takového vyhlídkového vláčku na kolech, jako jezdí např. v zoologické. Za chvíli je Ziyad upozorní na dvě obrovské kamenné sochy, které jsou vidět i z té dálky+ Tamhleto jsou Memnonovy kolosy +jak se k nim přibližují, sochy rostou do obřích rozměrů+ Zpodobují faraona Amenhotepa III. sedícího na trůně a jsou vysoké skoro 19 metrů. Stály v průčelí zádušního chrámu, který byl už ve starověku rozbourán. Z celého komplexu se dochovaly pouze tyto dvě sochy +shrne jim podrobnou historii soch i chrámu+
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BE5F651

+Styx vystoupí z vozítka a jde si ty kolosy prohlédnout detailněji+ Páni... to jsou obři +zaklání hlavu, až ji za chvíli bolí za krkem+ Ti egyptští stavitelé mě neustále udivují. Víš, jak to muselo být úchvatné dílo ve starověku? Škoda, že se nám to nedochovalo v původním stavu +posteskne si a obdivuje krásu a majestátnost soch+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 10 črc 2018 01:00

Myslím, že se tak i cítíme, tedy alespoň já. +uculí se na Styx+ no vidíš, tak se konečně podíváme do opravdové pouště. +usměje se, a překvapivě se na to i těší+ Kdyžtak si nějakou vyčarujeme. +pošeptá jí spiklenecky+ Tak musím přiznat, že tímhle jsem ještě nikdy nejel. +musí se smát, když nastoupí do vláčku :D + Ty jsou obrovské. +vydechne+ Vím, že by mě ta velikost už neměla překvapovat, ale... tyhle jsou opravdu nesmírně obrovské. +usměje se+ ten chrám musel být gigantický. +obejde si obě sochy tam i zpátky+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 10 črc 2018 23:30

Ano, jsou vysoké jako šestipatrový dům +přiblíží Ziyad Remusovi jejich velikost+ Chrám se jmenoval Memnoneum... od toho i název těchto soch. Ta stavba byla skutečně impozantní +řekne jim o ní ještě pár zajímavostí+

Nejel, ani když jsi byl malý? Třeba v zoo? +zasměje se Styx, když vidí, jakou má Remus z vláčku legraci. Ještě chvíli obdivují památku, ale protože tady nic jiného než ty sochy není, dlouho se tady nezdrží a nastoupí do vláčku, který je odveze hlouběji do pouště. Styx trochu nedůvěřivě kouká na ten písečný oceán kolem sebe+ Ještě že se umíme přemísťovat... tady bychom se bez průvodce zaručeně ztratili +svěří se Remusovi šeptem a ovívá se vějířem, co si koupila u stánku v Edfu, protože je tam opravdu nesnesitelné vedro. Zanedlouho dorazí do písečného údolí, lemovaného skalními útesy, ve kterém leží další nádherná starověká stavba. Vystoupí a pěšky se vydají ke chrámu+
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BE9165B

(hih, objevila jsem na netu fotku toho vláčku, co jezdí k chrámu, tak aby měl Remus představu :D Já jsem si jej bohužel nevyfotila http://www.last-minute-katalog.cz/uploa ... 62-281.jpg )
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

PředchozíDalší

Zpět na Styx Universum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron