Egypt: Plavba po Nilu

Akce Styx a jejích postav

Moderátor: Styx Lupin

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 24 črc 2018 01:25

obávám se, že odtamtud mě budeš dostávat pod pohrůžkou násilí. +zasměje se+ Já myslím, že snapeovým lektvarům můžeme důvěřovat. +uculí se+ A i kdyby ne... tak bychom to zvládli. +usměje se+ Takže je vlastně možné, že se někdo omylem přepsal a my si dnes myslíme o starých egyptanech něco zcela nepravdivého? +musí se pousmát+ Pro Merlina... +vydechne užasle, a poněkud přijde o řeč, protože něco takového opravdu ještě nkdy neviděl, a jen se rozhlíží po těch sloupech jak hobiti v Morii :D+ Myslíš, že to zvládneme? +zasměje se, a i když se jim to nepovede, aspoň je Ziyad spolu vyfotí+ Myslím, že tohle místo jen tak něco nepřekoná. +pousměje se+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 24 črc 2018 09:47

A já se obávám, že nás zaměstnanci muzea budou muset odtamtud násilím odvádět oba +zasměje se a pak na něj mrkne+ Snape je perfekcionista +a tím je to jasné, že to bylo jenom tím vedrem :D+ No to je docela možné, že občas udělali nějaký "překlep", když neuměli číst +uculí se Styx, ale do diskuse se trochu rozhořčeně vloží Ziyad a ujistí je, že to možné není, protože tuto práci dělali pouze vysoce zruční a zkušení lidé, po kterých to ještě kontroloval úředník, který číst uměl, takže se nemohlo stát, že by tam byly vytesané nějaké blbosti :D+

+brzy padne na celé místo soumrak a chrám začíná tonout v šeru, začne se postupně rozsvěcovat osvětlení, barevné reflektory zvýrazňují podmanivou krásu památek v jiném světle+
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BD4F4B5
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BE21948
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BDB2037

+během pár okamžiků celý chrám pohltí tma a starobylé sochy, vrhající temné stíny ke svým nohám, vypadají neskutečně působivě+ Páni, to je úplně magické... a tajemné... a taky trochu strašidelné +vydechne úžasem Styx+
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BE1EF86
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BE0956F
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BC79309

+projdou si spolu spousty místností a prohlédnou další gigantické sochy, které jakoby se dotýkaly černé oblohy. A jak tam Remus všechno fotí, dva místní domorodci se mu ochotně nabídnou, aby si je vyfotil, tak je blýskne. https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BCA53A7
Remus poděkuje a otočí se, aby fotil další památky, ale Egypťané na něj začnou nahlas pokřikovat+ Bakšiš! Bakšiš! +natahují ruce pro pár egyptských liber+ Ziyad nás na začátku varoval, že v Egyptě se platí úplně za všechno +zakroutí hlavou Styx+ Ti chlápci si tím pózováním pro turisty přijdou na docela pěkné prachy +konstatuje se smíchem+

+v noci, když si už vše prohlédnou, se vrátí na loď, aby si dopřáli pár hodin spánku. Loď kotví u břehu, protože brzy ráno se pouze přesunou na západní břeh Nilu do Údolí králů+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 25 črc 2018 20:21

mám štěstí, že mám zrovna tebe, a že tuhle vášeň sdílíme. +zasměje se a políbí ji do vlasů+ To určitě ne. +pokyvuje remus a radši zařadí zpátečku :D+ myslím spíš, že třeba spletou jeden znak a hned to může dostat jiný význam. +uculí se a prochází se tam s ní, dokud se nesetmí, a vděčně přivítají ochlazení vzduchu+ že? tady by se klidně mohly odehrávat nějaké tajemné rituály. +pousměje se+ v tomhle se člověk ani nemůže divit, že věřili v tolik bohů. +usměje se na ni, vyfotí s místní a pak musí vysolit pár mincí :D+ To jsem měl čekat. +zasměje se a odvede si ji zpátky na loď+ každá zastávka snad ještě trumfne tu předchozí. +zavrtí hlavou s úsměvem, a než zalezou do postele, dojde jim do kuchyně pro něco malého k jídlu. Docela dlouho se nevrací, a když se konečně objeví, nese talíř s ovocem a pár zapečených sendvičů, protože na normální jídlo už je docela pozdě+ Měl jsem velice zajímavý rozhovor s kuchařem. +zasměje se+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 26 črc 2018 23:06

+už jí je trochu divné, když se Remus dlouho nevrací a netrpělivě ho vyhlíží přede dveřmi kajuty+ Kde jsi? Už jsem se začínala bát, jestli tě nezasáhla faraonova kletba +uculí se, když se Remus konečně vrátí a zakousne se do nějakého ovoce z mísy+ Hm? A copak jste řešili? Zítřejší jídelníček? +vyzvídá s úsměvem+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 29 črc 2018 20:58

Promiň, zdržel jsem se v kuchyni. +uculí se a vezme si jeden ze sendvičů+ Ten pomocník kuchaře je překvapivě mladý, vydělává si takhle na školu. +posadí se k ní na postel+ Umí celkem slušně anglicky. Říkal mi, že nás slyšel mluvit se Ziyadem o legendě o Nefti a vzpomněl si na svého dědečka... před pár lety zemřel, ale prý celý život té legendě velmi pevně věřil a patřil ke skupině jejích stoupenců. +zvedne zaujatě obočí+ Nebyla to snad přímo sekta, ale jak říkal Ziyad, věřili, že to byla bohyně, a že se její bratr pokusl vymzat její jméno z historie. Takže se celá staletí snažili udržovat její odkaz a právo na trůn. +vykládá+ Akil říkal, že jeho dědeček dokonce tvrdil, že jejich úkolem je střežit její hrob, který je prý někde v údolí královen. +pousměje se+ ale dnes už asi nikdo neví, kde přesně. +pokrčí rameny+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 30 črc 2018 22:23

+natáhne se na postel a zaujatě ho poslouchá+ To je moc zajímavé... čím dál víc mě ta záhadná Nefti zajímá. Je tam už moc indicií, abych začala věřit tomu příběhu o božské královně +zamyslí se+ Trochu mi to připomíná nás templáře, jak po celá staletí strážíme Tajemství věků +pokrčí čelo, jak přemýšlí+ Měli bychom si s tím mladíkem promluvit. Možná mu jeho děd prozradil, kde se nachází hrob Nefti. A možná je ten kluk dokonce jeho následovníkem +napadne ji odvážná myšlenka+ Pochybuji, že by si ten starý pán vzal své tajemství do hrobu a zpřetrhal staletou tradici. Třeba u templářů se tyto vědomosti předávají z generace na generaci +natáhne ruku, aby si šel k ní lehnout+ Ale i kdyby ne, myslím, že ten kluk ví mnohem víc, než ti řekl +je o tom přesvědčená+ Chtěla bych tomu příběhu přijít na kloub. Víš, jaký by to byl objev, kdybychom našli ten hrob? +poznamená zcela vážně+ Ziyad říkal, že až si prohlédneme Údolí králů, budeme mít spoustu času, než doplujeme do Káhiry. Ráda bych toho využila trávit ten čas doma s dvojčaty. Už se mi po nich hrozně moc stýská +povzdechne si a položí si hlavu na jeho rameno+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 01 srp 2018 18:30

Na to jsem se hned zeptal, ale prý mu to dědeček neřekl. +zasměje se+ na druhou stranu, kdyby to věděl a to postavení zdědil, jak říkáš, nejspíš by mi to asi taky jen tak nprozradil. +uculí se trochu+ Ale čím víc toho slyším, tím víc věřím tomu, že to byla čarodějka. +poznamená, natáhne se k ní a obejme ji+ Pokud jse mto dobře pochopil, jejich cílem je opravdu jenom střežit její odkaz a postarat se, aby se na ni nezapomnělo. Ale dnes už to většina lidí vnímá jen jako příběh. Něco jako my máme krále Artuše, řekl bych. +pousměje se+ Někdo toho jména jistě žil, ale nejspíš to nebyl mytický panovník a sjednotitel. +pokrčí rameny+ Ale hodně mě to zajímá. +uculí se té myšlence, že by hrob našli, ale vtipkuje jen tak napůl+ Souhlasím, mám pocit, že jsme je neviděli celé věky. +přikývne+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 02 srp 2018 13:24

No to by nejspíš neprozradil +uzná se smíchem+ Ale aspoň víme, že na té legendě něco bude. Až se vrátíme domů z dovolené, zkusíme si o tom najít nějaké materiály a kdybychom na něco narazili, vrátíme se sem a prozkoumáme to +zasvítí jí oči vidinou nového dobrodružství+ Už se na ty naše poklady hrozně těším. Ještě že máme tu výhodu vidět je každý den +zavrtá se mu nosem do krku, aby usínala s jeho vůní+ Řekni mi něco hezkého... +zavrní šeptem a zavře oči+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Remus » 04 srp 2018 00:44

To rozhodně, zajdu do knihovny, a půjdu se podívat do nějakých antikvariátů, tam člověk vždycky na něco narazí. +pousměje se+ tušil jsem, že tě ta myšlenka zaujme. +zasměje se a lehce ji objímá+ Mám rád tvoji vůni. +pousměje se jí do vlasů a lehce ji pohladí po paži+ a tebe celou. +uculí se trochu, lehce ji hladí, a loď je pomalu kolébá do spánku+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Egypt: Plavba po Nilu

Příspěvekod Styx Lupin » 05 srp 2018 02:36

Znáš mě holt dokonale +taky se zasměje+ Už se moc těším, jak budeme v Údolí královen pátrat po neobjeveném hrobě Nefti +uculí se a pak jí koutek zvlní úsměv u těch jeho posledních slov, hezky se jí to poslouchá, škoda jen, že je to tak vzácně+ Já tebe taky +pošeptá mu do rtů, vtiskne mu na ně polibek a přitiskne se k němu, naštěstí tam mají puštěnou klimatizaci, takže jim není u sebe tak vedro :D+

+ráno vstanou hodně brzy, aby dorazili do Údolí králů, dokud tam není takové horko. Od břehu Nilu je to ještě pěkný kus do pouště, ale mají tam připravený odvoz. Když se pak ocitnou u vchodu, musí odevzdat foťáky a mobily, protože v celém areálu se nesmí fotit, dostanou plánek s hrobkami a jsou vpuštěni dovnitř+
(a protože jsme fakt museli nechat foťáky v autobusu, nemám z KV bohužel žádné fotky, tak použiju nějaké z netu:))
https://img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/1 ... ralu04.jpg

+Styx se skoro až obřadně rozhlíží po rozlehlém skalnatém údolí, úžasem vůbec nevnímá to horko a ten jemný písek vznášející se ve vzduchu. Všude, kam oko dohlédne, jsou v zemi nebo ve skalách - některé dokonce na dost nepřístupných místech - desítky vchodů do hrobek+ Nemůžu uvěřit tomu, že stojíme přímo uprostřed pohřebiště faraonů... že kolem nás se nachází staroegyptské hrobky... některé ještě neobjevené a možná dokonce nevykradené +vydechne Styx fascinovaně+

Tak které hrobky byste si chtěli prohlédnout? Objevených je jich zatím 65, ale předpokládám, že nebudete chtít vidět všechny +zavtipkuje Ziyad+ Většina z nich je veřejnosti nepřístupná, otevřených je jenom 18 +ukáže jim na plánku, které to jsou+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

PředchozíDalší

Zpět na Styx Universum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron