Pracovny

Moderátoři: Remus Lupin, Styx Lupin

Re: Pracovny

Příspěvekod Remus » 02 čer 2016 21:55

Já vím, rád bych viděl co nejvíce, ale zároveň nechci nic odbýt. +usměje se+ Rád bych začal v Pekingu... +usměje se+ Chceš se mnou projít plán cesty, abys byla připravená? +uculí se+ Tak... na konci týdne? +podívá se na ni tázavě+ Vezmi si s sebou i něco formálnějšího, ať tě můžu ve městě vzít na večeři. +mrkne na ni+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Pracovny

Příspěvekod Styx Lupin » 02 čer 2016 22:52

Začít Pekingem? Hm, proč ne... asi každý, kdo jede do Číny, navštíví nejdřív hlavní město +uculí se a odsune prázdný talířek+ No... +chvíli přemýšlí, jestli chce být spíš připravená, nebo radši překvapená. A protože je od přírody zvědavka, má v tom hned jasno+ Tak jo. Tak jaký je zhruba plán? +uculí se a přisedne si k němu blíž+ Neboj, zbalila jsem nám pomalu celý šatník. Jsme vybaveni jak do terénu, tak do společnosti. Jako vždycky +mrkne na něj vesele+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Pracovny

Příspěvekod Remus » 02 čer 2016 23:58

+Je mu to jasné, takže odskočí do pracovny a přinese mapu+ Začneme v Pekingu. +ukáže jí tečku na mapě+ Nadýcháme se atmosféry, podíváme se do Zakázaného města a Letního paláce, má překrásné zahrady. +usměje se+ Když se nám bude chtít, tak třeba i Chrám nebes a Náměstí nebeského klidu. +poklepe na mapu+ Pak bych navrhoval Velkou zeď, hned kousek od Pekingu jsou ty nejkrásnější úseky. +sjede prstem o kousek níž+ Pak se posuneme ke Xi-anu, na Terakotovu armádu. Potom navštívíme Šaolinský klášter v provincii Henan, pokouším se domluvit nám tam nocleh, ale mniši neumí moc dobře anglicky. +uculí se+ Pak se přesuneme do městečka Zhouzhang , leží na sestavě císařských kanálů a vypadá pořád stejně jako před sto lety, na fotkách vypadalo neuvěřitelně malebně. Jako stvořené pro romantický večer. +mrkne na ni s úsměvem+ Pak ještě víc na jih... +přejede níž na mapě+ k řece Li, na terasovitá rýžová políčka a pořádnou tůru mezi typickými homolovitými kopci. Má to být jedna z nejkrásnějších přírodních oblastí Číny. +usměje se+ Potom nás čeká Chengdu, chovná stanice pro pandy, tu nemůžeme vynechat... a těsně před Hong Kongem ještě zlezeme posvátnou horu Emei, v noci, abychom viděli východ slunce. Je tam i buddhistický klášter, možná se nám podaří vplížit se dovnitř. Uvidíme Křišťálová jezera Lugu jako na dlani... a pak už jen Hong Kong, abychom si zase užili nějakou tu civilizaci. +uculí se a opře se do židle+ A kdyby nám přece jen vyšel čas, mám v záloze pár dalších tipů, třeba Šanghaj. +usměje se a kouká co si o tom myslí ona+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Pracovny

Příspěvekod Styx Lupin » 03 čer 2016 22:59

+vrátí se zpátky do pracovny a skloní se nad atlasem a pozorně sleduje Remusův prst, klouzající po mapě Číny+ Páni, tys to naplánoval naprosto dokonale! Jedno místo zajímavější než druhé. Klidně bys mohl dělat průvodce po Dálném východě +uculí se a dychtivě ho poslouchá, kam všude se podívají a doplňující otázky typu proč je Zakázané město zakázané, nebo jestli projdou celou Čínskou zeď, anebo budou rýžovat rýži :D si nechá na potom, až budou na tom kterém konkrétním místě+ Ne! My budeme spát mezi šaoliny? +kníkne nevěřícně a na okamžik zalituje, že to chtěla vědět dopředu, protože tohle by bylo tedy překvápko :D+ Ty jsi prostě úžasný, Vlčku +vlepí mu pusu+ Celý ten plán cesty vypadá fantasticky. To abychom si vzali volno alespoň na měsíc, abychom to všechno stihli +zasměje se a pak se k němu nakloní a něžně ho políbí+ Už se hrozně moc těším!
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Pracovny

Příspěvekod Remus » 04 čer 2016 21:23

Napadá tě ještě něco, co bys ráda viděla a já na to zapomněl? +usměje se a moc ho těší, že se jí to líbí... S úsměvem sleduje její nadšení a už se těší, až to spolu všechno navštíví+ Průvodce snad ne, ještě toho musím mnoho nastudovat. +pousměje se+ Možná! +směje se+ Ještě to není jisté, ale budu se snažit. +slíbí jí+ Nu, tak si vezmeme dovolenou na měsíc, nic nám přece nebrání. +uculí se a polibek jí jemně oplatí+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Pracovny

Příspěvekod Styx Lupin » 05 čer 2016 14:37

+zavrtí hlavou+ Myslím, že program máme úplně nabitý. Ale třeba ještě neplánovaně objevíme něco během výpravy, kam bychom se mohli podívat. Necháme to na náhodě +podotkne s úsměvem+ No vždyť jo, ty naše expedice po světě jsou vždycky na dlouho, když si chceme všechno projít důkladně. Ale... co tam budeme jíst? Slyšela jsem, že Číňani snědí všechno, co se hýbe +trochu se zachmuří+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Pracovny

Příspěvekod Remus » 05 čer 2016 19:38

Jistě, není to nijak striktní plán. +usměje se+ Když budeme chtít, uděláme odbočku. +přisvědčí+ To je pravda, snědí toho spoustu, ale jedí i normální věci. +zasměje se+ Pokrmy z kuřete, vepřového, hovězího, nebo ryb. A spoustu zeleninových. Slibuji, že nebudeme jíst psy. +uculí se na ni+ Každá oblast má svoje specifická jídla, která musíme vyzkoušet. Jen to asi bude většinou dost pálivé. +usměje se+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Pracovny

Příspěvekod Styx Lupin » 05 čer 2016 22:45

Budeme se muset naučit, jak se řekne čínsky prase, kráva a kuře. Nebo jim to ukážeme na obrázku +zasměje se+ Pálivé mi nevadí, naopak, mám ráda pikantní jídla. Ale pokud tam budou mít nějaké místní speciality a budu předem vědět, co to je, možná že i ochutnám... jen tak pro zajímavost. Když jsem se naučila jíst šneky, nad kterými se většina nefrancouzů... včetně tebe... +uculí se+ tváří znechuceně, tak mě snad nějaké netypické jídlo neotráví. Když mi to nebude chutnat, vyplivnu to +pokrčí se smíchem rameny+ Tys tam jedl něco zvláštního, když jsi tam byl? +zajímá se+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Pracovny

Příspěvekod Remus » 06 čer 2016 01:42

Plánuji nechat si ty znaky nakreslit a pak jen ukazovat papírky. +zasměje se+ To je dobře, pálivým oni rozhodně nešetří. +usměje se. Na šneky se nenápadně zatváří+ Měl jsem polévku ze žraločích ploutví a hadí maso po sečuánsku. Bylo velmi jemné, ale ta omáčka vlastně všechnu chuť masa zamaskovala. +zamyslí se+ Největší problém na tom byl najíst se hůlkami. +uculí se+ Hrozně mi to trvá.
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Pracovny

Příspěvekod Styx Lupin » 06 čer 2016 11:30

Myslíš jako čínské znaky? To je výborný nápad +přikývne nadšeně+ Nejdřív si ale ověř, že ten znak neznázorňuje něco jiného... například nějakou čínskou společnici +rozesměje se a na hadí maso se zatváří zase ona+ Hm, asi bych to ze zvědavosti ochutnala... ale do jídelníčku bych si to určitě nezařadila +ušklíbne se+ Tak to máme co dělat, abychom se do odjezdu naučili jíst s hůlkami. A proto bude zitra k obědu čína s rýží +oznámí mu vesele+ Ale pro jistotu zabalím sebou i příbory +vyřeší to s úculem+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

PředchozíDalší

Zpět na Dům Styx a Remuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron