Dětský pokojíček

Moderátoři: Remus Lupin, Styx Lupin

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Styx Lupin » 01 dub 2018 22:24

+Mathilda umí i trochu anglicky, i když angličtinu používá velice zřídka, vlastně jenom při hlídání dvojčat, aby jí děti rozuměly. S Remusem ale mluví francouzsky, aby se hezky procvičil:)+ Nemáte vůbec zač, pane Lupine, vaše děti hlídám moc ráda +řekne upřímně+ Myslím, že děláte velké pokroky +pochválí jeho francouzštinu+ Nemusíte se vůbec bát, že byste jim nerozuměl, kdyby vám odmlouvali francouzsky +usměje se+ Ale Nicolas a Isabella mají ještě spoustu času učit se další jazyk. Nejdřív musí zvládnout ten rodný +Styx sedí na zemi u bazénku, hraje si s dětmi a s pobaveným úsměvem poslouchá jejich rozhovor+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Remus » 01 dub 2018 23:09

Děkuji, jste laskavá. +musí se pousmát, a gramatiku celkem zvládá, ale občas mu ujede výslovnost+ To ano, cíleně je nic učit nebudeme, ale děti jsou jako houby, nasají podněty ze svého okolí jako nic. Myslím, že mě překonají velmi rychle. +uculí se, a podá Nickovi míček, který odhodil+ Ale sprostá slova se člověk vždycky naučí tak nějak nejrychleji, takže aspoň v tom mě nenachytají. +uculí se na starou paní+ Jak se vám líbí australské podnebí? +usměje se pobaveně+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Styx Lupin » 02 dub 2018 01:02

M: Nemám strach, že by se vaše děti naučily cokoliv nevhodného +zasměje se pobaveně+ Už vás tak trochu znám... jste zodpovědný otec, a navíc bývalý učitel, takže vůbec nepochybuji o tom, že dohlédnete na správnou výchovu +usměje se a napije se kávy+ No, popravdě, asi bych tady nedokázala žít natrvalo. Máte tady na můj vkus moc velké horko. Celý život jsem zvyklá na to naše západoevropské podnebí. Samozřejmě pár dní by mi tady nedělalo žádný větší problém, ale pokud byste potřebovali někdy pohlídat na delší dobu, asi bych děti spíš vzala do Francie, do Résidence +vlastně je na to rovnou připraví+ A jak jste si tady zvykl vy? Jak jsem slyšela, jste Brit a na ostrovech dost často prší a je nevlídně +zeptá se zvědavě a jak Remus podá míček Nickovi, ten k němu opatrně přicapká a neohrabaně mu začne míček házet+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Remus » 02 dub 2018 13:36

Je milé, že to říkáte. +usměje se, a potěší ho to+ Popravdě jsem učil jenom asi rok, ale bavilo mě to, to ano. +pousměje se+ Je to tu specifické, ze začátku to i pro nás byla celkem velká změna, ale zvykli jsme si docela rychle. +přikývne a chytá míček od Nicka+ Teď se tu bude trochu ochlazovat, ale v téhle části Austrálie opravdu tradiční zima nebývá. +vysvětlí jí+ No... s tím asi nemáme problém, řekl bych. +podívá se na Styx, jak to vidí ona+ Pojď sem, synu. +uculí se na chlapečka, vezme ho do náruče, a na chvilku spolu zmizí v domě, načež se objeví s pomlázkou v ruce, Remus má normální a Nick malinkatou+ Tak honem, než nám utečou. +zasměje se, Mathilda dostane jen pár něžných poplácnutí, a pak se pustí za mámou a sestrou+

(Teď si nejsem úplně jistá, oni už chodí?? :D)
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Styx Lupin » 02 dub 2018 15:41

(samostatně chodit ještě neumí (i když na Losu jde všechno rychleji:)), ale stoupnout si a capkat kolem postele, gauče, nebo za obě ruce by už umět mohli - moje dcera chodila a mluvila už v deseti měsících:))

+Styx taky přikyvuje, že s tím nemá problém+ Naopak, moc ráda se zase někdy podívám do rodného domu. Občas se mi stýská po Provence +poznamená s úsměvem. Nick ťape k tatínkovi tak, že se opatrně přidržuje všeho, co potká po cestě a když je konečně u něj, radostně se mu vrhne do náruče, že to dokázal. Když oba kluci vyjdou z domu s pomlázkou v ruce, Styx je hned jasné, co bude následovat. Vezme Bellu do náruče, aby mohla dostat jemně naplácáno na prdelku (Bella:D) a pak ji položí chůvě do náruče a rozeběhne se se smíchem před Remusem a jeho pomlázkou, jen ať si ji nejdřív pěkně chytne+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Remus » 02 dub 2018 20:47

(jo to jo, já jen jestli nemá jásat nad prvními krůčky :D)
Mohli bychom tam na pár dní zajet na výlet, brzy tam všechno pokvete a bude tam nádherně. +navrhne Styx přes rameno, a ukáže Nickovi, co s pomlázkou, a hlídá ho, aby Bellu spíš jen tak něžně pohladil a neublížil jí. Se smíchem se vrhne za ní, oběhne altán a nakonec ji na svých dlouhých nohách dožene, přehne si ji přes koleno a pěkně ji vyplatí, ne moc bolestivě, ale pořádně+ Přece nesmíme dopustit, abys mi přes rok uschla. +zasměje se, a po lehce obolavělém zadku ji pohladí a vtiskne jí smířlivou pusu+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Styx Lupin » 02 dub 2018 21:46

+utíká před ním, ale jenom tak rychle, aby ji snadno dohonil. A když ji Remus chytí a přehne si ji přes koleno a naplácá jí, ječí u toho a směje se na plné kolo+ Nene, uschnout opravdu nechci +nechá se pořádně vyšupat+ Au, au... teď si ani nesednu +přehání se smíchem a pak mu dá pusu+
+Nick s Bellou sledují honící se rodiče s vykulenýma očkama, tohle ještě neviděli maminku s tatínkem nikdy dělat. A když maminka dostane proutkem naplácáno na zadek, Bella začne natahovat moldánky a Mathilda ji musí utěšovat+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Remus » 02 dub 2018 23:07

Neboj se, já ti to večer ošetřím. +zasměje se tiše, aby ho slyšela jen ona, ještě jí ta děsivá zranění pohladí, a nechá se políbit+ Ale ale... to je jen taková hra. +uculí se, a jde vzít Bellu do náruče, aby neplakala+ Co, uděláš mamince malá? +pousměje se+ Aby ji to nebolelo? +pohladí dcerku po vláskách, a na druhou ruku si vezme Nicka+ No tak, když už umíš házet míčkem, možná bys ho mohl hodit Romulusovi, co ty na to? +zadívá se na Nicka vážně, a mluví s ním jako s dospělým+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Styx Lupin » 03 dub 2018 13:27

A hezky pofoukáš +uchichtne se tiše, ty velikonoční tradice mají nakonec něco do sebe+ Ale copak, princezno? +vezme si na ruce Bellu a směje se na ni, aby viděla, že ten výprask byla jenom taková podivná dospělácká hra a že mamince se to líbilo:D. Bella jí na tvář udělá malá a vlepí jí pusu. Nick mává svojí mrňavou pomlázkou kolem sebe a schytá to Remus, protože je nejblíž - a protože to má všechno na svědomí :D. Nickovi to přijde děsně legrační, řehtá se a mrská tatínka, jak to viděl předtím u něj:D. A Bella mu do toho nadšeně tleská ručkama a výská a Styx se může potrhat smíchy+
+Mathilda sleduje tu rodinnou idylku, kolem očí má hluboké vějířky vrásek smíchu+ Vidím, že už mě tady nepotřebujete +zasměje se a vykouzlí košíček plný čokoládových vajíček, podá Remusovi výslužku, ale je to spíš pro děti, a pak se se všemi rozloučí+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu.
(krédo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx Lupin
VIP Member
 
Příspěvky: 10641
Registrován: 30 pro 2008 20:13
Bydliště: Kapukurri - Austrálie/Résidence Clermont - Francie

Re: Dětský pokojíček

Příspěvekod Remus » 04 dub 2018 21:46

No ty jsi šikovná. +uculí se, jak Bella pěkně umí malá+ No počkej, tatínkové se nevyplácí... +brání se se smíchem, ale než se mu podaří Nicka zabavit jinak a pomlázku mu nenápadně vykroutit, schytá pár švihů přes hlavu+ No, aspoň nikdo nemůže tvrdit, že neinovujeme tradice. +směje se+ Děkujeme za všechno. +usměje se a ještě se na Mathildu otočí a vezme si k sobě Bellu, aby se Styx mohla s chůvou rozloučit+
Uživatelský avatar
Remus
 
Příspěvky: 1062
Registrován: 21 úno 2016 22:36

PředchozíDalší

Zpět na Dům Styx a Remuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron