Postrach

Rodová přezdívka "Postrach" ho přesně vystihuje, má až svatou trpělivost, neúprosný a pečlivý, velmi dbá na dobré vychování - gentleman, stále pracovně vytížen a občas se pohybuje na moři v Nautilu. Jako upír je originál díky pokusům a mutacím, které byly při jeho nedobrovolné přeměně užity. Získal velkou sílu, rychlost a bleskovou regeneraci, ovšem na druhou stranu silnou alergii na stříbro. Také nemá žádné magické upíří schopnosti.Jméno:
Postrach (křestní Richard po smrti otce neužívá), což je rodová přezdívka děděná po staletí

Fandom: vychází z knihy Noční klub od Kulhánka, ale originálně pozměněn viz povídky na HSS a Bystrozorkách

Partnerka: Manori (manželka)

Bydliště: Nautilus, Nocturna, NK Praha

Postava: vysoká, zdánlivě hubená, pod oblíbeným značkovým oblekem skrývá dobře vysoustruhované svaly potvrzující výbornou kondičku

Vlasy: černé na skráních prošedivělé (pepř a sůl)

Oči: chladně šedé

Věk: upírem není moc dlouho (proměna ho omladila a dále nestárne) vypadá na něco přes třicet, je mu ve skutečnosti o dvacet víc, narozeniny 19.1.

Znamení: Kozoroh/Pes

Rodiče:

Otec Pavel - zemřel v roce 1966 ve věku 50-ti let; zastřelen v rutinní akci, která se zvrtla

Matka Sára - zemřela, když bylo Postrachovi 5 let; zabita v akci

Sourozenci:

nemá, měl bratrský vztah k Rozmetalovi (o 5 let mladší člen Nočního klubu, který byl zabit Druhou rasou s většinou ostatních členů Klubu)

Vzdělání: vš - ekonomické

Zaměstnání: na volné noze - bezpečnost. Je instruktorem střelby a učitelem bojového umění v Guns. NK - šéf (něco se šušká o spolku Nočního klubu jako "útočném komandu" v honbě za skutečným a definitivním trestání zločinců, kteří by jinak nebyli dopadeni) "dodavatel suroviny na bloody Mary" do Slastí.

Zvláštní znamení: skoro vždy značkový oblek a klobouk, pronikavý pohled u kterého slabší povahy s černým svědomím omdlévají, glock, trpělivost, jizva pod lopatkou, která mu zůstala už jako upírovi. O jejím původu nechce mluvit.

Schopnosti: dokonale ovládnutá schopnost boje se zbraněmi všeho druhu i bez nich, velká odolnost proti běžným zraněním, kouzlům, slunci (a dalším běžně užívaným způsobům likvidací upírů), schopnost ovládnout Stín démona(má to co dělat s tím, že si oba libují v krvi Druhé rasy a byli "vyrobeni" pro jejich likvidaci), autorita - povaha vůdce (on se označení brání), záliba v šermu, silnější, rychlejší než ostatní upíři NK (vyrovná se schopnostem Druhé Rasy), bojovník, proti kterému nikdo s půlkou mozku nechce stát.

Slabé stránky: díky mutacím pozměněný metabolismus (musí být velmi opatrný na to, co pije, následky jsou hrozivé, především pro lidi okolo něj), silná alergie na stříbro, které je pro něj smrtící v  menším množství, než je u jiného druhu upíra obvyklé. Rychlá spotřeba energie (vyšší rychlost a síla si vybírají svou daň), bez dostatečného přísunu stravy dochází rychle k trávení sama sebe a následné smrti. Nedostává se mu taková strava, pro jakou byl vyšlechtěn - krev Druhé rasy. Krev lidí je pouze zástupná strava, proto jsou jeho slabé stránky zesílené. Při správné stravě dochází k zesílení regenerace a dočasně také síle a rychlosti. Dočasně proto, že tělo spaluje energii příliš rychle a je nutný velký přísun krve. To byl záměr jeho věznitelů, donutit ho jako upíra lovit Druhou rasu pro přežití. Také přišel o schopnost levitace, zřejmě, protože je pro jeho organismus příliš náročná na energii a rychle by došlo k absolutnímu vyčerpání a smrti.

Kdysi chodil s Alicí, členkou Klubu, která byla adoptivní matkou Tobiáše a Karolíny. To je jeden z důvodů, proč k těmto dvěma chová otcovský vztah a oni k němu tak vzhlíží. Alice byla roku 1981 zabita při akci, on byl vážně zraněn (po celý zbytek lidského života jej při vytížení zlobilo levé rameno).


paolozambaldi39wh

 

Postrach